Site logo
searchclose
Artikelen
Vacatures
Bedrijven
search
add
Banner

Shortlist Europese Literatuurprijs 2013 bekend

Door Redactie Nationale Recreatiegids
schedule 2 min
location_on [xx]km
(Novum) - De shortlist voor de Europese Literatuurprijs 2013 is donderdagavond bekendgemaakt. Onder anderen de Italiaan Alessandro Baricco en de Fransman Emmanuel Carrère maken kans op de prijs voor de beste Europese roman die in 2012 in Nederlandse vertaling is verschenen. De prijs bestaat uit tienduizend euro voor de auteur en 2500 euro voor de vertaler.

Naast Baricco's boek Mr. Gwyn en Carrères werk Limonov nomineerde de vijfkoppige jury drie andere werken voor de prijs. De boeken Liefde van de Noor Karl Knausgård, Coupé No. 6 van de Finse Rosa Liksom en De Verliefden van de Spanjaard Javier Marias maken ook kans op de onderscheiding.

De jury koos de werken uit de longlist die werd samengesteld door dertien onafhankelijke boekenwinkels uit Nederland en België. De bekendmaking vond plaats in Spui25 in Amsterdam.

De Europese Literatuurprijs wordt 31 augustus tijdens de Uitmarkt in Amsterdam uitgereikt. Het is de derde keer dat de prijs wordt uitgereikt. In 2011 won de Française Marie NDiaye met haar boek Drie Sterke Vrouwen de prijs. In 2012 ging de onderscheiding naar de roman Alsof het Voorbij Is van de Brit Julian Barnes.

10 juli '25 (15:59)

S10 vindt optreden Hedon in Zwolle 'beetje spannend'

S10 vindt het optreden dat zij donderdagavond geeft in het Zwolse poppodium Hedon "een beetje spannend". De 24-jarige zangeres schrijft dat in een bericht op Instagram Stories. Tegelijkertijd is S10 wel "blij om te gaan spelen vanavond".

10 juli '25 (15:27)

MOJO compenseert honderden bezoekers Linkin Park na omzetten staanplaats naar 'premium zitplaats'

Concertorganisator MOJO heeft honderden bezoekers die in juni het concert van Linkin Park in het GelreDome hebben bezocht en teleurgesteld waren een compensatie aangeboden. De betreffende bezoekers kregen voor aanvang van de show te horen dat hun staanplaatsen waren omgezet naar "een premium zitplaats met direct zicht op het podium", maar die plekken bevielen niet.

10 juli '25 ( 8:45)

Belgische prins Laurent bezoekt LEGO-tentoonstelling Bricks of Wonder

De Belgische prins Laurent heeft woensdagmiddag samen met zijn zoon Nicolas een bezoek gebracht aan de LEGO-tentoonstelling Bricks of Wonder in Westfield Mall of The Netherlands in Leidschendam. De broer van koning Filip nam op uitnodiging van de Vlaamse kunstenaar Dirk Denoyelle een kijkje. Op de expositie hangt onder meer een kunstwerk dat Laurent samen met Denoyelle zelf heeft gemaakt. Ook is een creatie van prins Nicolas te bewonderen.

10 juli '25 ( 8:42)

Entertainmentdeskundige Rob Goossens laat niets los over voorbereiding bokswedstrijd tegen Dennis Schouten

Rob Goossens gaat niet zeggen hoe getraind hij is in aanloop naar zijn bokswedstrijd tegen Roddelpraat-presentator Dennis Schouten. De entertainmentdeskundige van RTL Boulevard wil zijn tegenstander niet onnodig wijzer maken.

09 juli '25 (15:32)

BLØF op tournee met Vreemde Wegen Tour en doet unieke locaties Nederland aan

BLØF gaat vanaf volgende maand op tournee met de Vreemde Wegen Tour. De Zeeuwse band doet dan een aantal "unieke locaties in Nederland" aan en speelt nummers die zelden live worden gespeeld, werd woensdag bekendgemaakt.

09 juli '25 ( 9:49)

Splinter Chabot doet verslag van Canal Pride Amsterdam voor AVROTROS

Splinter Chabot doet op 2 augustus verslag van de Canal Parade, de jaarlijkse botenparade die wordt gehouden tijdens Pride Amsterdam. Dat meldt omroep AVROTROS woensdag.

09 juli '25 ( 8:45)

Chef'Special geeft exclusief concert in Paradiso voor War Child

Chef'Special geeft op 29 september in Paradiso een exclusief concert voor War Child. Deze organisatie zet zich in voor kinderen die leven in oorlogs- en conflictgebieden. De Haarlemse band is ambassadeur van War Child.

08 juli '25 (14:23)

Armin van Buuren en Benwal aangekondigd als acts ADE

Armin van Buuren en Benwal behoren dit jaar tot de eerste ruim 250 acts die zijn bekendgemaakt voor het Amsterdam Dance Event in oktober. De twee dj's zouden onlangs samen optreden tijdens het festival Op De Ring, maar dit optreden ging niet door door de grote drukte op de snelweg rond Amsterdam. De dj's treden op ADE los van elkaar op.

08 juli '25 (12:52)

Nederlandse filmklassieker Turks Fruit voor het eerst in vier jaar weer op grote doek

De Nederlandse filmklassieker Turks Fruit is op 15 augustus in Rotterdam voor het eerst in vier jaar weer op groot doek te zien. De verfilming van het boek van Jan Wolkers wordt vertoond in de Pleinbioscoop, een reeks openluchtvoorstellingen die bioscoop LantarenVenster elke zomer op de Kop van de Wilhelminapier organiseert. Hoofdrolspeelster Monique van de Ven is bij de eenmalige vertoning aanwezig.

08 juli '25 ( 8:29)

IGJ: eerste hulp bij evenementen voldoet soms niet aan regels

De eerste hulp bij evenementen voldoet soms niet aan de regels. Dat constateert de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ). Die heeft een groot bedrijf dat zulke zorg biedt, Medical Event Assistance (MEA) uit Amstelveen, daarom opdracht gegeven om voor half september orde op zaken te stellen.