20 februari 2013 om 14:35
< 1 min lezen

Kinderboekenschrijver Otfried Preurßler overleden

PRIEN AM CHIEMSEE (Novum/AP) - In Duitsland is maandag de bekende kinderboekenschrijver Otfried Preußler overleden. Dat heeft zijn uitgeverij, Thienemann, woensdag gezegd. Preußler was 89 jaar. Hij overleed in zijn woonplaats Prien am Chiemsee.

Preußler was een bestsellerauteur die wereldwijd in totaal vijftig miljoen boeken verkocht. Zijn werk werd in 48 talen vertaald. Bekende titels die in Nederland door Lemniscaat werden uitgegeven zijn De Kleine Heks, De Kleine Waterman en Meester van de Zwarte Molen, waarvoor hij in 1973 werd onderscheiden met de Europese prijs voor jeugdliteratuur.

De laatste jaren kreeg de auteur ook de nodige kritiek op zijn boeken, vanwege woordkeuze en omschrijvingen die schofferend zouden kunnen zijn voor minderheden.

Preußler kwam in 1923 in Reichenberg, het huidige Tsjechische stadje Liberec, ter wereld.

Relevante artikelen

Alles van evenementen
    • Evenementen

    Koningin Máxima opent veertigste editie Eurosonic Noorderslag

    Vandaag om 10:59
    • Evenementen

    Deze artiesten zie je aankomend jaar op Vestrock

    Gisteren om 11:32

Aankomende evenementen

02 Jan
Vakantiebeurs Amsterdam
  • Noord-Holland
07 Jan
Va­kan­tie­beurs 2026
  • Overijssel
10 Feb
Recreatie Next Level 2026
  • Zuid-Holland