Site logo
searchclose
Artikelen
Vacatures
Bedrijven
search
add
Banner

Hermitage populairste museum bij Amsterdammer

Door Redactie Nationale Recreatiegids
schedule 3 min
location_on [xx]km

AMSTERDAM (ANP) – De bekende musea in Amsterdam trekken jaarlijks veel toeristen, maar ook stadsbewoners weten de culturele instellingen te waarderen.

De Hermitage is in 2010 het meest bezocht door Amsterdammers, blijkt uit de kunst- en cultuurmonitor van de gemeentelijke dienst onderzoek en statistiek. Van de 1100 ondervraagde volwassen inwoners bezocht 27 procent de Nederlandse dependance van de wereldberoemde Hermitage in Sint-Petersburg.

Het Van Gogh Museum eindigde op de tweede plek, gevolgd door het Rijksmuseum. Aan het onderzoek werkten ook 750 jongeren in de leeftijd van 12 tot 17 jaar mee. Bij deze groep stond het Rijksmuseum op de eerste plek, het Van Gogh op twee en Nemo op nummer drie.

Amsterdamse tieners bezochten de musea vooral met school. De bioscoop en de bibliotheek stonden bij jongeren bovenaan het lijstje van culturele instellingen waar ze komen. In de hoofdstad hadden vorig jaar bijna 30 festivals en evenementen plaats.

Meer dan de helft van de Amsterdammers nam een kijkje bij onder meer Sail, de Uitmarkt, de Parade, de Gay Pride en het Kwakoe Zomerfestival. Inwoners in de leeftijd van 18 tot 34 jaar deden het meest op cultureel gebied.

Het merendeel van de culturele voorzieningen is in Amsterdam te vinden in de binnenstad en in stadsdeel Zuid. In Noord, Nieuw-West en Zuidoost is veel minder aanbod.

17 januari '25 ( 9:10)

Kensington staat dit jaar voor 20e keer in Ziggo Dome

Kensington treedt eind dit jaar met zijn nieuwe zanger Jason Dowd op in de Ziggo Dome, maakte de Utrechtse band donderdag bekend. De band staat op 4 december voor de twintigste keer in de concertzaal. Voor Dowd zal dit de eerste keer zijn.

17 januari '25 ( 8:35)

Son Mieux en Britse skaband Madness toegevoegd aan line-up Zwarte Cross

De Britse skaband Madness is een van de hoofdacts van de Zwarte Cross, werd donderdag aangekondigd. De organisatie maakte in totaal 45 nieuwe namen bekend die tussen 17 en 20 juli op het festival in Lichtenvoorde optreden.

16 januari '25 (13:26)

Mumford & Sons komt na zeven jaar met nieuw album

Mumford & Sons brengt voor het eerst in jaren een nieuw album uit. De Britse band maakte bekend dat het album Rushmere op 28 maart verschijnt.

16 januari '25 ( 9:10)

Dinnershow Mamma Mia! The Party verlengd

Mamma Mia! The Party wordt verlengd tot 7 juli. De dinnershows in de Schiecentrale in Rotterdam zijn deze maand volledig uitverkocht, meldt producent Punch. De show, waarin nummers van ABBA centraal staan, ging in september in première.

15 januari '25 (12:02)

NPO 3FM laat nieuw muzikaal talent horen en zien tijdens Eurosonic Noorderslag

NPO 3FM besteedt van woensdag 15 tot en met zaterdag 18 januari volop aandacht aan Europa’s grootste showcasefestival Eurosonic Noorderslag (ESNS). 3FM komt live vanaf het festival in Groningen en doet in samenwerking met VPRO’s 3voor12 verslag van aanstormend Nederlands én Europees talent. Op NPO 3 presenteren 3FM-dj’s Vera Siemons en Justin Verkijk op zaterdag 18 januari een live-uitzending voor NTR met liveregistraties en achtergrondverhalen van ESNS. Dat meldt NPO 3FM.

15 januari '25 ( 9:38)

Hannah Mae verkozen tot Artiest van het Jaar tijdens Popgala Noord

Tijdens het Popgala Noord is zangeres Hannah Mae uit Emmen met de titel Artiest van het Jaar naar huis gegaan. Het Popgala Noord vond plaats in het Grand Theatre in Groningen aan de vooravond van Eurosonic Noorderslag. Andere genomineerden voor de titel waren Boaz en Benwal. Dat meldt RTV Drenthe.

14 januari '25 ( 8:50)

Kaarten kleinschalig literair evenement van Nieuwkerk en Chabot allemaal vergeven

Het is voor belangstellenden niet meer mogelijk zich aan te melden voor de eerste editie van een kleinschalig literair evenement met Matthijs van Nieuwkerk en Bart Chabot in de Haagse boekwinkel Paagman. Een medewerker van de boekhandel laat weten dat de gratis tickets voor de bijeenkomst aankomende zondag "binnen tien minuten" vergeven waren. Er is plaats voor zo'n driehonderd mensen.

13 januari '25 (11:33)

Schaatster Rijpma-De Jong vindt vierde Europese allroundtitel de mooiste

Antoinette Rijpma-De Jong werd in Heerenveen voor de vierde keer op rij Europees kampioene allround. Voor de 29-jarige schaatsster uit Rottum, om de hoek van Thialf, was het haar mooiste van de vier titels. "Een vol Thialf en straks de koets", wees ze naar de arrenslee waar ze eindelijk haar zegeronde in kan maken, nadat dat vier jaar geleden bij haar EK-titel in coronatijd in een lege schaatshal niet kon.

13 januari '25 ( 8:40)

Typhoon wil in toekomst show geven in Ziggo Dome

Typhoon wil in de toekomst graag nog een show geven in de Amsterdamse Ziggo Dome. De 40-jarige zanger gaf in 2016, samen met rapformatie Opgezwolle, al eens een show in de Ziggo Dome, maar wil dat graag nog een keer doen. Dat vertelt Typhoon tegen het ANP.

10 januari '25 (13:30)

Nieuwjaarsconcerten André Rieu 2026 al bekend gemaakt

De concerten van dit jaar moeten nog plaatsvinden, maar André Rieu heeft nu al de data aangekondigd van zijn nieuwjaarsconcerten in 2026. De Limburgse violist en orkestleider staat op zaterdag 10 januari 2026 in de Ziggo Dome in Amsterdam en een dag later in het Sportpaleis in Antwerpen.