Site logo
searchclose
Artikelen
Vacatures
Bedrijven
search
add

Rowwen Hèze brengt met Magtel de Laat nieuwe single uit voor musical

Door Redactie Nationale recreatiegids
schedule 4 min
location_on [xx]km
Rowwen Hèze brengt met Magtel de Laat nieuwe single uit voor musical
Speciaal voor de spektakelmusical Het was Zondag in het Zuiden brengt Rowwen Hèze op dinsdag 25 april een nieuwe single uit: Ma’s water. Eerder werd al bekend gemaakt dat een groot deel van de liedjes uit het omvangrijke songbook van de wereldberoemde Limburgse band de leidraad vormt voor de nieuwe musical. Musicalster Magtel de Laat is toegevoegd aan de cast en is te horen op de nieuwe single. Ma’s water wordt door Rowwen Hèze en Magtel de Laat live gespeeld in het tv-programma Tijd voor Max op dinsdag 25 april vanaf 17.10 uur op NPO1. De videoclip is vanaf vrijdag 28 april te zien op het YouTube kanaal van Rowwen Hèze. Dat meldt Toneelgroep Maastricht. 

Rowwen Hèze: "Het is een grote eer dat onze liedjes zo’n grote rol gaan spelen in Het was Zondag in het Zuiden. Natuurlijk konden we het niet laten om ook nog een nieuw lied te schrijven. Ma’s water is gebaseerd op een limerick die we tijdens de watersnoodramp van 1993 op t-shirts hebben laten drukken en tijdens optredens verkochten. De opbrengst ging toen naar de gedupeerden. Nu, zoveel jaar later is het weer raak. De limerick wordt nu het refrein, de coupletten maken duidelijk dat de natuur prioriteiten heeft. Dat het mensen in hun strijd tegen deze natuurkracht verbindt. En dat het water (net als de liefde) altijd zijn eigen weg zoekt."

Troost 

Producent en regisseur Servé Hermans: "Toen ik het idee had om een verhaal te maken over de overstromingen die Limburg troffen, dacht ik direct aan Rowwen Hèze. Hoe tof zou het zijn als we nummers uit hun imposante oeuvre mogen gebruiken. Liedjes waar heel Limburg troost bij vindt. En dan schrijven onze vrienden ook nog een nieuw nummer voor Het was Zondag in het Zuiden."

Magtel de Laat 

Magtel de Laat is toegevoegd aan de cast van Het was Zondag in het Zuiden. Op de nieuwe single van Rowwen Hèze is zij al te horen. Magtel is in 2021 afgestudeerd aan de Fontys Hogeschool. Na haar deelname aan het tv-programma Op zoek naar Danny en Sandy is dit de tweede hoofdrol die ze in de wacht sleept. Servé Hermans: "We zijn trots dat Magtel mee gaat spelen. Ze speelt de rol van de jonge wethouder Brigitte Beckers die regelmatig botst met de burgemeester. Ze heeft haar vuurdoop al gehad door mee te zingen op de nieuwe single van Rowwen Hèze. En dat smaakt naar meer!"

Ma’s water van Rowwen Hèze en Magtel de Laat is vanaf dinsdag 25 april beschikbaar via de online streamingdiensten.

Door: Nationale Recreatiegids 

04 december '23 (14:47)

Pinkpop maakt eerste namen bekend

De organisatie van Pinkpop heeft de eerste line-up bekendgemaakt. Het gaat om 27 namen, met als headliners onder andere Calvin Harris en Ed Sheeran, meldt Pinkpop.

04 december '23 (11:31)

Deel Zomercarnaval verdwijnt achter hekken en zonder sterke drank

De opzet van het Rotterdamse Zomercarnaval gaat op de schop. De traditionele Straatparade blijft, maar het avondprogramma wordt aangepakt en verdwijnt achter hekken. Ook mag niet langer sterke drank worden geschonken. De maatregelen zijn volgens burgemeester Ahmed Aboutaleb nodig om incidenten zoals bij de editie afgelopen zomer te voorkomen.

01 december '23 ( 9:30)

Peter Pannekoek en Ena Sendijarević bij uitblinkerslunch

Koning Willem-Alexander en koningin Máxima hebben donderdag weer een groep Nederlanders ontvangen die zich recent hebben onderscheiden door een bijzondere prestatie te leveren of prijs te winnen voor een zogenoemde uitblinkerslunch. Onder de genodigden waren onder anderen cabaretier Peter Pannekoek, die een Poelifinario won, en filmmaker Ena Sendijarević. Zij won een Gouden Kalf voor beste regie.

01 december '23 ( 9:04)

Eerste Dutch Reality Awards uitgereikt in Amsterdam

De eerste uitreiking van de Dutch Reality Awards vindt vrijdag plaats in Beeld & Geluid in Hilversum. De Dutch Reality Awards zijn een initiatief van diverse mediabedrijven.

01 december '23 ( 8:59)

Luisteraars kunnen weer stemmen voor de Top 2000 van NPO Radio 2

Luisteraars kunnen vanaf vrijdagochtend stemmen voor de 25e editie van de Top 2000 van NPO Radio 2. Mensen hebben tot vrijdag 8 december 15.00 uur de tijd om hun stem uit te brengen. Zoals elk jaar reist de Top 2000 Stembus door het land om stemmen en motivaties op te halen.

30 november '23 (10:20)

Troye Sivan naar Nederland met show

Troye Sivan komt volgend jaar naar Nederland. De Australische singer-songwriter geeft op 20 juni een show in AFAS Live in Amsterdam, heeft concertorganisator MOJO bekendgemaakt.

30 november '23 ( 9:03)

Amsterdam Light Festival van start: kunstwerken van 17.00 tot 22.00 uur verlicht

De twaalfde editie van het Amsterdam Light Festival gaat donderdag van start. Het festival, dat plaatsvindt tot en met 21 januari, heeft dit keer als thema LOADING… Revealing Art, AI and Tech. Het evenement staat daarmee onder meer in het teken van kunstmatige intelligentie (AI).

29 november '23 (20:47)

FC Kip gaat open met tweemaal zo grote keuken

Restaurant FC Kip van acteur en komiek Jandino Asporaat opent donderdag weer de deuren. Dat meldt het etablissement in het centrum van Rotterdam op Instagram. "Morgen om 11:00 uur kun jij weer genieten van een heerlijke Bucket vol met kip of je favoriete Smash burgers!", staat bij een afbeelding van het fastfoodrestaurant.

29 november '23 ( 8:57)

MOJO: plan vervoer naar concerten Madonna goed

Concertorganisator MOJO adviseert de mensen die op 1 en 2 december naar de concerten van Madonna in Ziggo Dome gaan om hun vervoer goed te plannen. De organisator zegt te verwachten dat het concert later eindigt dan 23.00 uur, doorgaans de tijd waarop een concert afgelopen is.

29 november '23 ( 8:52)

Alex Klaasen heeft bronchitis, geen voorstellingen komende twee weken

Alex Klaasen heeft een "stevige bronchitis". De cabaretier zegt daarom deze week zijn voorstellingen van zijn theaterprogramma No Ponies af, deelt hij op Instagram.