Site logo
searchclose
Artikelen
Vacatures
Bedrijven
search
add
Banner

Weer protest tegen feest met pinksterhaan op Schiermonnikoog

Door Redactie Nationale recreatiegids
schedule 3 min
location_on [xx]km
Weer protest tegen feest met pinksterhaan op Schiermonnikoog
Dierenbelangenorganisaties willen voorkomen dat op Schiermonnikoog een haan aan een mast wordt opgehangen het komend pinksterfeest. Comité Dierennoodhulp en House of Animals hebben de NVWA verzocht om op te treden tegen de "mishandeling".

Tijdens het zogeheten Kallemooifeest wordt een haan in een mand in een 18 meter hoge mast gehesen. Ter vermaak zit het dier daar drie dagen lang opgesloten. "Door heel dit gebeuren wordt de haan ernstig zonder redelijk doel in zijn welzijn aangetast en wordt de Wet dieren en het Besluit houders van dieren overtreden", stellen de organisaties.

Dierenactivisten maken al jaren bezwaar tegen de traditie op het eiland. Zo werden er verschillende rechtszaken gevoerd. De Raad van State bepaalde eind 2019 dat het feest met een haan in de mast mocht blijven bestaan. "We hadden gehoopt dat de afgelopen jaren in coronatijd, waardoor het feest niet door kon gaan, een tijd van bezinning zou zijn geweest om de traditie dit jaar zo aan te passen dat er niet langer een haan voor misbruikt zou gaan worden. Een gemiste kans", zeggen de dierenwelzijnsorganisaties nu.

De Landelijke Inspectiedienst Dierenbescherming laat weten dat er niet wordt ingegaan op het handhavingsverzoek. Een woordvoerder laat weten dat de inspectie een aantal jaren geleden de kwestie heeft onderzocht, waarna er maatregelen zijn genomen om het welzijn van de haan te verbeteren. Zo moet er voor gezorgd worden dat de haan voldoende water en voedsel heeft en het dier moet onder toezicht staan van een dierenarts via een camera. "En vooraf en achteraf wordt het dier gecontroleerd op dierenwelzijn. De organisatie houdt zich aan die maatregelen, dus voor ons is er niet zo heel veel te handhaven", legt een woordvoerder uit.

Door: ANP

13 juni '25 (13:27)

Roxy Dekker verkoopt AFAS Live drie keer uit

Roxy Dekker vindt het lastig te bevatten dat ze vrijdagochtend drie keer AFAS Live in Amsterdam heeft uitverkocht. "Ik kan het niet geloven!!!!! Het is zo snel gegaan", aldus de zangeres bij een video op Instagram Stories.

13 juni '25 (12:55)

Roxy Dekker kondigt extra show aan

Roxy Dekker geeft eind november een extra optreden in AFAS Live. De zangeres maakte op Instagram bekend dat de kaarten voor de eerste shows in no-time waren uitverkocht.

13 juni '25 ( 8:33)

Nederlandse band Wild Romance zegt ook optreden af bij Zwarte Cross

De Nederlandse band Wild Romance heeft het optreden op de komende editie van de Zwarte Cross afgezegd. De band heeft dat besluit genomen door de omstreden nieuwe Amerikaanse eigenaar van het festival, investeerder KKR.

13 juni '25 ( 8:15)

Oerol en Best Kept Secret zetten pendelbussen in tijdens NS-staking

Best Kept Secret en Oerol zetten speciale pendelbussen in voor bezoekers van de festivals die vrijdag beginnen. Best Kept Secret in Hilvarenbeek laat bussen rijden vanaf de NS-stations in Oss, Breda en Zaltbommel.

12 juni '25 (14:19)

Deze artiesten zie je tijdens Disney in Concert in Ziggo Dome

Emma Kok, Jamai Loman en Stanley Burleson treden eind dit jaar op tijdens Disney in Concert in de Ziggo Dome. Tijdens de twee shows brengen solisten onder begeleiding van The New Symphonics bekende Disney-hits ten gehore. Ook Soy Kroon, Gaia Aikman, April Darby en Matheu Hinzen maken hun opwachting op 27 december.

12 juni '25 (13:04)

S10 zegt opnieuw optredens af vanwege privéomstandigheden

S10 heeft haar optreden in Hedon in Zwolle opnieuw uitgesteld vanwege privéomstandigheden. De zangeres verplaatste het concert eerder al om dezelfde reden.

12 juni '25 (11:28)

Zo bereid je je goed voor op een warm festivalweekend

Van vrijdag 13 tot en met zondag 15 juni vindt het populaire Best Kept Secret Festival weer plaats in Hilvarenbeek. Bezoekers kunnen drie dagen lang genieten van muziek, eten, drinken en gezelligheid in de buitenlucht. De weersvoorspelling belooft veel zon en hoge temperaturen – ideaal voor een festival, maar het vraagt ook om een goede voorbereiding.

12 juni '25 ( 9:46)

Glazen Huis van 3FM staat dit jaar in Den Bosch

De inzamelingsactie NPO 3FM Serious Request wordt dit jaar vanuit Den Bosch gemaakt. Het Glazen Huis komt op de Markt in de Brabantse stad te staan, heeft het radiostation donderdag bekendgemaakt. Tegelijkertijd kondigde de zender aan dat de opbrengst dit jaar naar Spieren voor Spieren gaat.

12 juni '25 ( 8:51)

Direct over stadionshows: 'voelt alsof we aftellen voor onze verjaardag'

De Haagse band DI-RECT geeft donderdag, vrijdag en zaterdag drie shows in het stadion De Kuip. De bandleden, Marcel Veenendaal, Jamie Westland, Frans 'Spike' van Zoest, Bas van Wageningen en Paul Jan Bakker, hebben er veel zin in, vertellen ze in gesprek met het ANP. "Het voelt alsof we aftellen voor onze verjaardag", aldus Van Zoest. "Maar dan alsof we allemaal de hele week jarig zijn", beaamt Westland.

12 juni '25 ( 8:40)

Best Kept Secret waarschuwt bezoekers voor treinstaking

Festival Best Kept Secret heeft bezoekers gewaarschuwd voor de staking bij de NS op vrijdag. Het festival in Hilvarenbeek begint vrijdag en de organisatie roept festivalgangers op goed voorbereid op weg te gaan.