Site logo
searchclose
Artikelen
Vacatures
Bedrijven
search
add
Banner

Vreugdevuren in Den Haag geschrapt vanwege coronaregels

Door Redactie Nationale recreatiegids
schedule 6 min
location_on [xx]km
De vreugdevuren in Den Haag gaan dit jaar niet door vanwege de coronamaatregelen. Volgens burgemeester Jan van Zanen zijn er door de coronaregels nu "te veel onzekerheid en te weinig aanknopingspunten om de voorbereidingen verder voort te zetten". De vreugdevuren zouden voor het eerst weer plaatsvinden sinds de jaarwisseling 2018-2019. Ook de vuurwerkshow bij de Hofvijver is afgeblazen.

De gemeente wilde vreugdevuren toestaan in Scheveningen en de Haagse wijken Laak, Escamp en Duindorp. Volgens Den Haag hebben de Omikron-variant, het hoge aantal besmettingen en onduidelijkheid over wat er mag tijdens de jaarwisseling roet in het eten gegooid.

"Het kabinet maakt niet eerder dan 14 december eventuele versoepelingen of (lokale) mogelijkheden bekend", stelt de gemeente in een verklaring. "Dat is te laat om nog verantwoord en veilig een vreugdevuur te kunnen organiseren. Daarnaast levert het voor organisatoren te veel onzekerheid en onaanvaardbare financiële risico’s op."

Onaanvaardbaar risico

De gemeente vreest bovendien voor een "onbeheersbare toestroom van publiek" naar de vreugdevuren, nu veel andere steden de festiviteiten voor oud en nieuw eerder al hebben afgeblazen. "Omdat de vreugdevuren een eerlijke kans verdienen, is dat een onaanvaardbaar risico."

Van Zanen spreekt van "een grote tegenvaller" voor alle betrokkenen en "wederom een domper" voor de buurten waar de vuurstapels gebouwd zouden worden. "Er is vanaf januari tot vandaag met vereende krachten gewerkt aan het verantwoord realiseren van de nieuwe vorm van deze Haagse traditie." De burgemeester drukt mensen op het hart om in aanloop naar en ook gedurende oud en nieuw "de rust te bewaren".

Afgelopen jaarwisseling

De organisatie van het vreugdevuur in Duindorp zegt de beslissing "zeer te betreuren". "Maar helaas zijn er geen andere mogelijkheden", schrijft de organisatie op Facebook. Ook de organisatie van het Scheveningse vreugdevuur laat weten dat het feest niet doorgaat. "Ondanks de inspanningen tot het laatste moment van onze burgemeester Jan van Zanen is het hem niet gelukt om de vreugdevuren alsnog door te laten gaan."

Bij de afgelopen jaarwisseling konden de vuren ook als gevolg van de coronaregels niet doorgaan. Het jaar daarvoor waren de stapels niet toegestaan, nadat het op 1 januari 2019 mis was gegaan op het Scheveningse strand. In die nieuwjaarsnacht blies de wind smeulende deeltjes naar het dorp. Daardoor ontstond groot gevaar en veel schade. De houtstapels van Scheveningen en Duindorp waren veel hoger dan afgesproken, maar de gemeente deed daar te weinig tegen. Die conclusie van de Onderzoeksraad voor Veiligheid leidde tot het opstappen van burgemeester Pauline Krikke.

Door: ANP

18 maart '25 (16:11)

John Legend dit jaar nog naar Ziggo Dome

John Legend geeft op 2 juni een concert in de Ziggo Dome in Amsterdam. Dat heeft concertorganisator MOJO dinsdag bekendgemaakt. De show is onderdeel van zijn Get Lifted - 20th Anniversary Tour.

18 maart '25 (15:45)

Peter Pannekoek doet presentatie van Gouden Televizier-Ring Gala niet dit jaar

Peter Pannekoek mist de presentatie van het Gouden Televizier-Ring Gala in oktober dit jaar. Dat meldt omroep AVROTROS, die het tv-gala organiseert, aan het ANP. De 38-jarige cabaretier is dan aan het toeren voor zijn oudejaarsconference.

18 maart '25 (15:44)

Duitse band Tokio Hotel op 4 november 2026 in AFAS Live

De Duitse band Tokio Hotel speelt op 4 november 2026 in AFAS Live in Amsterdam. De show is onderdeel van de 2026 Arena Tour, maakte concertorganisator MOJO dinsdag bekend.

18 maart '25 (15:15)

Eloi Youssef verlengd concertreeks vanwege succes

Zanger Eloi Youssef heeft zijn concertreeks met Kamerata Zuid en het Nederlands Kamerkoor wegens succes verlengd. In september en oktober 2025 bestijgen zij opnieuw het podium, maakt hun management dinsdag bekend. "Het is zo'n bijzondere en mooie samenwerking geworden, het doet me erg goed dat we het podium nog vaker met elkaar mogen delen!", aldus Youssef.

18 maart '25 (11:38)

Harry Potter-acteur Jason Isaacs in mei naar Comic Con Holland

Harry Potter-acteur Jason Isaacs komt in mei naar Comic Con Holland in de Brabanthallen in Den Bosch. Dat heeft de organisatie dinsdag bekendgemaakt. Isaacs is in de Harry Potter-filmreeks te zien als Lucius Malfoy.

18 maart '25 ( 9:08)

Bevrijdingsfestival Zeeland maakt line-up bekend

Bevrijdingfestival Zeeland heeft de volledige line-up bekendgemaakt. Ambassadeur van de Vrijheid Antoon opent het festival. Internationale dj’s Sunnery James en Ryan Marciano en rapper Donny komen ook optreden in Zeeland. Dat meldt Omroep Zeeland.

17 maart '25 (10:50)

Herman Finkers treedt op met Twents Jeugd Symfonie

Herman Finkers staat op 22 maart op het podium met het Twents Jeugd Symfonie Orkest in het Muziekcentrum Enschede. De 70-jarige cabaretier is een van de gasten tijdens het jubileumconcert van het orkest.

17 maart '25 (10:40)

Claude licht tipje van sluier op over songfestivalact

Claude heeft een tipje van de sluier opgelicht over zijn songfestivalact. De 21-jarige zanger gaat in het Zwitserse Basel dansen als hij C'est La Vie ten gehore brengt. "Er wordt zeker bewogen in de act."

17 maart '25 (10:15)

Patty Brard heeft genoten van verjaardagsfeest in Ziggo Dome

Patty Brard heeft genoten van haar verjaardagsfeest in de Ziggo Dome. Dat deelt de mediapersoonlijkheid in een bericht op Instagram. Brard vierde vrijdagavond met Patty's Panter Party dat zij zeventig jaar is geworden.

17 maart '25 ( 9:50)

Suzan & Freek blij met Claude op Songfestival namens Nederland

Suzan & Freek zijn blij dat Claude namens Nederland naar het Eurovisie Songfestival gaat. Volgens het muzikale duo is de 21-jarige zanger met zijn liedje C'est La Vie geknipt om ons land "in deze gekke tijd waarin we leven" te vertegenwoordigen op het muziekfestival.