Site logo
searchclose
Artikelen
Vacatures
Bedrijven
search
add
Banner

Soenda Festival als eerste in 2021 binnen paar uur uitverkocht

Door Redactie Nationale recreatiegids
schedule 3 min
location_on [xx]km
Na een jaar waarin alle festivals werden afgezegd in verband met het coronavirus, durfde de organisatie van het Soenda Festival het als eerste aan om kaarten in de verkoop te doen voor het nieuwe festivalseizoen in 2021. Donderdagmiddag startte om 12.00 uur de voorverkoop voor het Utrechtse festival. "Binnen een paar uur waren we uitverkocht, in totaal 17.500 kaarten", zegt organisator Jasper Coenen.

Oorspronkelijk stond het festival traditiegetrouw gepland in mei. "Als start van het festivalseizoen. Nu zagen we de kans heel klein dat het dan door kan gaan en dus hebben we het verplaatst naar 28 augustus", zegt Coenen. "Dat hebben we tegelijk bekend gemaakt met het moment van de voorverkoop." Een tactiek die onder de geïnteresseerden dus niet onopgemerkt is gebleven.

"We hoopten dat het heel snel zou gaan. Iedereen heeft een jaar geen festivals gehad en we zitten in een wel hele donkere periode waar weinig lol te beleven is. Het is een lichtpuntje om naar uit te kijken, ook al weten de mensen dat het onzeker is of het uiteindelijk door kan gaan", verklaart Coenen de grote belangstelling.

Anderhalve meter

Die onzekerheid is reden dat voor alle verkochte kaarten slechts een voorschot op de ticketprijs is betaald. "Het is moeilijk om te zeggen of we anders ook zoveel kaarten hadden verkocht, maar het restbedrag hoeft nu pas betaald te worden als het festival door mag gaan van de overheid. Anders krijgt iedereen die tien euro weer terug", legt Coenen uit.

Voor wie nu naast een kaart heeft gegrepen is er volgend jaar weer een kans, want met de 17.500 bezoekers is het terrein vol. "Dat is het maximum dat we kwijt kunnen. Als de 1,5 metermaatregel geldt zal het niet doorgaan, dan kunnen wij niet de festivalbeleving bieden die we willen", aldus de organisator.

Door: ANP

13 mei '25 (16:14)

Claude stoort zich niet aan het feit dat beelden ESF zijn gelekt

Claude stoort zich er niet aan dat de beelden van alle optredens van de halve finale van het Eurovisie Songfestival zijn gelekt via sociale media. De zanger haalde bij vertrek van het hotel naar de St. Jakobshalle in Basel zijn schouders erover op.

13 mei '25 ( 9:52)

Nederlandse producer Bas Wissink medeverantwoordelijk voor nummer Kroatië ESF

Kroatië neemt dit jaar op het Eurovisie Songfestival een risico met het nummer Poison Cake van zanger Marko Bošnjak. De Nederlandse producer en songwriter Bas Wissink is medeverantwoordelijk voor het nummer. "Een grote groep mensen zal het vreselijk vinden en een grote groep gaat het geweldig vinden", voorspelt hij voor de eerste halve finale, waarin naast Nederland ook Kroatië staat.

13 mei '25 ( 8:55)

Claude zette vrijwel vlekkeloze act neer tijdens eerste songfestivaloptreden

Claude heeft zijn eerste songfestivaloptreden voor publiek gegeven. Maandag werd er tijdens de tweede doorloop van de eerste halve finale in de St. Jakobshalle in Basel enthousiast gereageerd op zijn inzending C'est La Vie. "Dank jullie wel!", riep de zanger na afloop dankbaar.

13 mei '25 ( 8:45)

Bekendmaking finalisten Eurovisie Songfestival verloopt anders

De bekendmaking van de finalisten van het Eurovisie Songfestival verloopt dit jaar anders dan in andere jaren. Dat maakte de organiserende omroep SRG SSR maandag bekend tijdens een mediamoment in Basel voorafgaand aan de eerste halvefinalerepetities.

13 mei '25 ( 8:35)

Claude heeft eerste halvefinalerepetitie achter de rug

Claude heeft in het Zwitserse Basel zijn eerste halvefinalerepetitie voor het Eurovisie Songfestival achter de rug. Het optreden in de St. Jakobshalle was het eerste dat openbaar was. Daarmee werd voor het eerst duidelijk wat de Nederlandse zanger dinsdag in de halve finale gaat laten zien.

12 mei '25 (15:55)

Nina Warink en Kalvijn 1 jaar getrouwd

Nina Warink staat maandag stil bij het feit dat zij een jaar geleden is getrouwd met haar partner Kelvin Boerma, beter bekend als Kalvijn. Op sociale media deelt de 28-jarige youtuber onder meer twee foto's van hun trouwdag.

12 mei '25 (15:13)

Onderzoek EenVandaag: 'Israël zou niet mee mogen doen aan het Songfestival'

Israël zou niet mee mogen doen aan het Songfestival vindt 56 procent van de deelnemers aan een onderzoek van EenVandaag onder ruim 18.000 leden van het Opiniepanel. In 2024 was dit nog 44 procent. Dat meldt EenVandaag.

12 mei '25 (10:03)

Claude warm onthaald bij openingsceremonie Eurovisie Songfestival

Claude is zondagmiddag warm onthaald bij de openingsceremonie van het Eurovisie Songfestival in Basel. De zanger betrad als 32e van de 37 acts de turquoise loper, waarna hij in een tram naar Eurovision Village werd gereden.

12 mei '25 ( 9:46)

Hardloopevenement Leeuwarden afgelast vanwege intensieve druk op medische zorg

Hardloopevenement LOOP Leeuwarden heeft de 5 en 10 kilometer zondag afgelast "in verband met de veiligheid van de deelnemers", meldt de organisatie op Instagram. "Door de incidenten tijdens de halve marathon is de druk op de medische zorg zo intensief geworden dat de veiligheid van deelnemers aan LOOP Leeuwarden in het gedrang komt."

12 mei '25 ( 9:40)

Show Eric Corton en Maaike Ouboter verplaatst door stemproblemen

Maaike Ouboter en Eric Corton hebben hun show van zondag in Assen moeten verplaatsen door stemproblemen bij Ouboter. De zangeres heeft een verkoudheidsvirus, deelt het duo op Instagram.