8 oktober 2025 om 09:30
< 1 min lezen

Ziggo Dome heeft weer last van zakkenrollers, tien telefoons gestolen tijdens metalconcert

Door: Nationale Recreatiegids / Femke van Arendonk

Bezoekers van de Ziggo Dome die dinsdagavond 7 oktober naar een concert van de Architects gingen, zijn het slachtoffer geworden van een of meerdere telefoonrovers. Dit is al de tweede keer in een week tijd. Concertorganisator Mojo laat weten dat er een verdachte is aangehouden. Dat meldt het AD.

Na afloop van het concert van de Britse metalband Architects mochten duizenden bezoekers de Ziggo Dome niet verlaten. Bij de uitgangen van de zaal had de beveiliging tien controleposten opgezet. Iedereen werd bij het verlaten van de zaal gefouilleerd.

Criminelen slaan toe in de moshpit

De Ziggo Dome is er helemaal klaar mee dat criminelen kaartjes kopen voor metalconcerten. Tijdens het optreden van Parkway Drive zijn er ook al telefoons gestolen.

Zakenrollers hebben tijdens de moshpits bij het concert van de Architects opnieuw gebruik gemaakt van de chaos in de menigte en telefoons gejat. Tijdens en na het optreden besloten meerdere bezoekers hun telefoon als vermist op te geven bij de servicebalie. De Ziggo Dome besloot daarop meteen in te grijpen. Niemand mocht het gebouw uit voordat hij of zij gefouilleerd was.

Tien telefoons gestolen

Dankzij deze maatregelen werd er een verdachte aangehouden. Een woordvoerder van Mojo laat weten dat er minstens tien telefoons zijn gestolen, maar dit aantal kan nog oplopen.

Relevante artikelen

Alles van evenementen
    • Evenementen

    Eurovision in Concert 2026 gaat wel door ondanks dat Nederland niet meedoet

    Vandaag om 10:26
    • Evenementen

    Festival CityProms in Leeuwarden stopt: krijgen financiën niet rond

    Vandaag om 09:11

Aankomende evenementen

02 Jan
Vakantiebeurs Amsterdam
  • Noord-Holland
07 Jan
Va­kan­tie­beurs 2026
  • Overijssel
10 Feb
Recreatie Next Level 2026
  • Zuid-Holland