20 december 2011 om 13:29
< 1 min lezen

Waka tijdens de Vakantiebeurs

UTRECHT – In de succesvolle samenwerking tussen het Museum Volkenkunde uit Leiden en TravelEssence zal de Waka opnieuw te zien zijn tijdens de Vakantiebeurs in de stand van Down Under-reisspecialist TravelEssence. Voor het eerst in de geschiedenis hebben Maori-houtsnijders in Nieuw-Zeeland een kano ‘Waka’ gemaakt die bestemd is voor een ander land die daar door niet-Maori’s gebruikt zal worden.

Een Waka is een imposant en actueel voorwerp van de Maori-cultuur. Het versterkt de banden tussen Museum Volkenkunde en de Nieuw-Zeelandse Maori’s. Voor de Maori’s is dit een overzeese springplank om ook hier hun cultuur uit te dragen. Als het mogelijk is dit object naar de Vakantiebeurs te halen getuigt dit van een gelukkige samenwerking met de Maori’s in Nieuw-Zeeland en beschikt de stand over een van de belangrijkste symbolen van de samenleving.

De Waka is geen voorwerp om in een vitrine te plaatsen maar een fraai bewerkte, veertien meter lange boot die kan en mag varen. In de oude verhalen over de aankomst van de Maori’s in Nieuw-Zeeland spelen Waka’s een belangrijke rol. Maori’s noemen hun geschiedenis niet voor niets Wakapapa en een Maori die zich aan een ander voorstelt zal altijd vertellen tot welke Waka hij behoort.

Daarmee bedoelt hij met welke mythische Waka zijn groep lang geleden in Nieuw-Zeeland is aangekomen. Waka’s spelen ook nu nog een belangrijke rol in het leven van de Maori’s. Elke groep heeft nog steeds zijn eigen Waka. Die wordt gebruikt voor ceremoniële tochten en wedstrijden. De Waka taua is een kostbaar bezit, een schat (Taonga) geladen met kracht van de voorouders.

© Nationale Recreatiegids

Relevante artikelen

Alles van evenementen
  • herfst festival
    • Evenementen

    Vechtdal Life Event moet toeristen stimuleren buiten hoogseizoen

    22 september 2025 om 11:47
  • ecoduct
    • Evenementen

    Nieuw ecoduct bij Maarsbergen verbindt natuurgebieden en verhoogt verkeersveiligheid

    22 september 2025 om 11:41

Aankomende evenementen

12 Mar
Workshop papieren bloemen maken met Stine
  • Noord-Holland
13 Mar
Themarondleiding: Voorjaarsbloeiers
  • Noord-Holland
17 Mar
Filmavond met Stork, de Diesel no-Breakinstallatie van Heemaf en lente in Twente
  • Overijssel
27 Mar
Voorjaarsfair bij Kasteel Daelenbroeck
  • Limburg