Vierdaagselopers moeten van het Rode Kruis extra droge sokken meenemen
Het Rode Kruis raadt Vierdaagselopers aan om een extra paar droge sokken mee te nemen. Er wordt namelijk op woensdag 16 juli flink wat regen voorspeld. Bij de Nijmeegse Vierdaagse krijgen de wandelaars ook dit jaar weer hulp vanuit het Rode Kruis. De hulporganisatie verwacht weer duizenden blaarbehandelingen uit te voeren de komende dagen. En mensen hebben extra kans op blaren als er veel regen valt. Dat meldt Hart van Nederland.
De Vierdaagse gaat dinsdag 15 juli van start. De tweede dag, woensdag 16 juli, wordt ‘bijltjesdag’ genoemd. Volgens het Rode Kruis is deze dag voor wandelaars zwaar en leggen veel wandelaars het bijltje erbij neer. Volgens de organisatie gaat de regen voor een extra uitdaging zorgen.
Extra sokken mee en voeten insmeren met talkpoeder
Het Rode Kruis raadt deelnemers dan ook aan om extra sokken mee te nemen en de voeten voorafgaand in te smeren met talkpoeder of kamferspiritus. Ook is het verstandiger om een dunne broek aan te trekken en niet met een korte broek te gaan lopen. “Met een dunne broek over de schoenen loopt het water minder snel je schoenen in.”
Vrijwilligers van het Rode Kruis staan klaar
Er staan 850 vrijwilligers klaar om tijdens de Vierdaagse wandelaars op weg te helpen. De hulpverlening zal zich vooral op het doorprikken van blaren richten, maar er zijn ook vrijwilligers die eerste hulp verlenen bij insectenbeten, flauwtes of oververhitting.