Uitgeverij stuurt kabinet boek van Grunberg over vluchtelingen
2 augustus 2023 om 12:05
< 1 min lezen

Uitgeverij stuurt kabinet boek van Grunberg over vluchtelingen

Uitgeverij Pluim heeft alle leden van het demissionaire kabinet Rutte een exemplaar van het boek De vluchteling, de grenswacht en de rijke Jood van schrijver Arnon Grunberg gestuurd. Dat heeft Pluim dinsdag gemeld op X, voorheen bekend als Twitter. "Om deze zomer over na te denken, en denken is ook genieten", aldus de uitgeverij.

In het boek vertelt Grunberg over zijn reis naar Georgië, Oekraïne en Polen. In Georgië sprak de schrijver met gevluchte Russen, in Oekraïne ontmoette hij vluchtelingen die besloten om in hun eigen land te blijven, en in Polen bezocht Grunberg een gesloten detentiecentrum.

Daarnaast liep de schrijver in Nederland mee met de IND en de vreemdelingenpolitie. In het boek reflecteert Grunberg ook op de geschiedenis van Europa en de grenzen en vluchtelingen in Europa.

Het kabinet-Rutte IV viel half juli nadat de coalitiepartijen het na maandenlange gesprekken niet eens konden worden over het asielbeleid.

Relevante artikelen

Alles van evenementen
  • herfst festival
    • Cultuur

    Vechtdal Life Event moet toeristen stimuleren buiten hoogseizoen

    22 september 2025 om 11:47
  • ecoduct
    • Cultuur

    Nieuw ecoduct bij Maarsbergen verbindt natuurgebieden en verhoogt verkeersveiligheid

    22 september 2025 om 11:41

Aankomende evenementen

26 Feb
Stadswandeling ’t Lansink
  • Overijssel
12 Mar
Workshop papieren bloemen maken met Stine
  • Noord-Holland
13 Mar
Themarondleiding: Voorjaarsbloeiers
  • Noord-Holland
17 Mar
Filmavond met Stork, de Diesel no-Breakinstallatie van Heemaf en lente in Twente
  • Overijssel