Tilburgse kermis maakt openbare toiletten gratis na actie Dolle Mina's
21 juli 2025 om 17:54
< 1 min lezen

Tilburgse kermis maakt openbare toiletten gratis na actie Dolle Mina’s

Op de Tilburgse kermis zijn sinds zondag 20 juli alle openbare toiletten gratis. Vrouwen en andere personen die zitten plassen moesten voorheen 1 euro betalen voor toiletgebruik. De tientallen urinoirs op het kermisterrein waren gewoon gratis. Dat meldt NU.nl.

De Dolle mina’s Tilburg voerden zaterdag 19 juli actie hiertegen. Zij noemen dit fenomeen plasdicriminatie. “Mannen kunnen overal plassen en vrouwen moeten 1 euro betalen en in een lange rij staan.”

‘Zonder te betalen naar het toilet’

Wethouder Maarten van Asten is verantwoordelijk voor de Tilburgse kermis. Hij liet zondag 20 juli op sociale media weten dat het stadsbestuur de signalen serieus neemt. ‘We willen dat iedereen die gebruik wil maken van de extra gemeentelijke toiletvoorzieningen tijdens de kermis dat zonder te betalen kan doen.”

Relevante artikelen

Alles van evenementen
    • Evenementen

    Lowlands onthult eerste 56 namen voor editie 2026

    Gisteren om 12:00
    • Evenementen

    Stargazing-ster Myles Smith live bij Qmusic Top 40 in Ahoy

    Gisteren om 08:58

Aankomende evenementen

05 Feb
Stadswandeling Hengelo toen
  • Overijssel
05 Feb
FORThappy carnavalsfeest
  • Utrecht
06 Feb
SVR Vakantiebeurs Gorinchem
  • Zuid-Holland