Protest AVROTROS heeft geen zin, regenboogvlaggen niet welkom tijdens Songfestival
7 mei 2025 om 15:46
< 1 min lezen

Protest AVROTROS heeft geen zin, regenboogvlaggen niet welkom tijdens Songfestival

AVROTROS protesteerde nog, maar regenboogvlaggen zijn tijdens deze editie van het Eurovisie Songfestival niet welkom op het podium. Artiesten mogen volgens de nieuwe regel alleen tijdens hun optreden de vlag van hun eigen land laten zien. Dat meldt Hart van Nederland.

AVROTROS laat weten dat ze met organisator European Broadcasting Union (EBU) een ‘constructief’ gesprek heeft gehad. Ze handhaven de regels voor aankomende editie, maar de AVROTROS staat na deze editie wel open voor een gesprek over dit onderwerp.

Vlaggenbeleid

De omroep vroeg het gesprek met de EBU aan nadat het COC een protest had aangetekend tegen dit nieuwe vlaggenbeleid. Een pridevlag is volgens de lhbti-belangenorganisatie ‘een uiting van wie je bent en geen politiek statement’. AVROTROS is het met het COC eens, maar heeft wel besloten de regels voor deze editie na te leven.

AVROTROS laat weten zich, samen met het COC, zorgen te maken over het vlaggenbeleid, maar dat ze zich bij het besluit van de EBU heeft neergelegd. “We richten ons nu op de verbindende kracht van muziek in de overtuiging dat de dialoog over zichtbaarheid en representatie het best in gezamenlijkheid en met oog voor de lange termijn kan worden gevoerd.”

Regels aanpassen

Andere landen staan volgens de omroep ook open voor een gesprek, maar om alle regels voor het festival in Basel nu nog aan te passen, daar is geen tijd voor.

Verkeerd signaal

Het besluit van de EBU noemt het COC een verkeerd signaal in een tijd waarin de roze gemeenschap onder druk staat. Volgens een woordvoerder zijn er nu deelnemers die tijdens hun optreden een gedeelte van zichzelf moeten verbergen. “Dat de EBU dit signaal doorvoert, is heel verkeerd.”

Relevante artikelen

Alles van evenementen
    • Evenementen

    Eurovision in Concert 2026 gaat wel door ondanks dat Nederland niet meedoet

    Gisteren om 10:26
    • Evenementen

    Festival CityProms in Leeuwarden stopt: krijgen financiën niet rond

    Gisteren om 09:11

Aankomende evenementen

02 Jan
Vakantiebeurs Amsterdam
  • Noord-Holland
07 Jan
Va­kan­tie­beurs 2026
  • Overijssel
10 Feb
Recreatie Next Level 2026
  • Zuid-Holland