1 december 2021 om 10:32
< 1 min lezen

Oranjebond wil vlaggen en klokgelui op 18e verjaardag Amalia

De Oranjebond roept Nederlanders op de 18e verjaardag van prinses Amalia volgende week dinsdag groots te vieren. Onder meer met klokgelui en vlaggen door het land moet de dag waarop de prinses de leeftijd bereikt waarop ze haar vader koning Willem-Alexander eventueel kan opvolgen niet onopgemerkt voorbij gaan, vindt de bond.

“We roepen iedereen op deze koninklijke verjaardag te vieren met vlag en oranje wimpel; als symbool van vreugde en verbondenheid. Het zou mooi zijn als vanuit allerlei plekken in Nederland de klokken zullen klinken tussen 09.00 uur en 09.10 uur”, laat Oranjebond-voorzitter Pieter Verhoeve weten. “Klokgelui staat voor hoop, vreugde, verdriet en troost, goed om op 7 december deze te laten klinken.”

Eerder werd al bekend dat de Koninklijke Klokkenspelvereniging (KNKV) een speciale compositie heeft gemaakt voor de gelegenheid. Het werk met de titel Amalia Achttien zal op haar verjaardag en de dagen erna door beiaardiers door het hele land worden gespeeld.

De Oranjebond heeft een felicitatieregister voor Amalia geopend. Burgemeesters worden opgeroepen om samen met een 18-jarige uit hun gemeente een persoonlijke boodschap voor de prinses op te nemen. De bond maakt zelf een felicitatiefilm voor haar.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van evenementen
    • Cultuur

    Nieuwe theatershow Richard Groenendijk in de maak

    Gisteren om 09:32
    • Cultuur

    Cultuurminister: ‘Brand Vondelkerk groot verlies voor Nederland’

    Gisteren om 09:10

Aankomende evenementen

02 Jan
Vakantiebeurs Amsterdam
  • Noord-Holland
07 Jan
Va­kan­tie­beurs 2026
  • Overijssel
10 Feb
Recreatie Next Level 2026
  • Zuid-Holland