Nog heel even geduld voor volgende editie NK Tegenwindfietsen
Ondanks de harde wind de afgelopen dagen moeten we toch nog even wachten totdat het weer tijd is voor de volgende editie van het NK Tegenwindfietsen. De organisator van het evenement, Robrecht Stoekenbroek, denkt dat het nog een paar weken duurt voordat de voorbereidingen helemaal rond zijn. Ze zijn druk aan de slag, maar wachten nog op een aantal vergunningen. Ook merchandise voor de sponsoren laat op zich wachten. Maar dat het evenement bij Neeltje Jans eraan komt, dat staat vast, meldt Omroep Zeeland.
In eerste instantie was er de hoop – en bijna realiteit – dat in november de landelijke tegenwindfietscompetitie zou worden gehouden. Toen stormde het en was de wind iets té sterk. En de veiligheid van de deelnemers staat natuurlijk voorop. Als hulpdiensten niet kunnen garanderen dat zij aanwezig zijn bij het evenement, was het voor de gemeente reden om het kampioenschap af te lassen. Op het laatste moment werd besloten om de vergunning voor het evenement in te trekken.
Zelfredzaam
Niet iedereen was het daar mee eens. Stoekenbroek denkt dat zij het prima konden redden in november. Hij stelt dat de organisatie ‘zelfredzaam’ is en dat de fietswedstrijd al wel eerder is gehouden met zulke sterke wind. “Voor ons voelde het dus niet heel veel anders”, aldus de organisator. Toch besloot de organisatie om het evenement niet door te laten gaan. Nu is het wachten tot de volgende storm.