2 januari 2019 om 12:26
< 1 min lezen

Met een frisse duik het nieuwe jaar in

Met een frisse duik in het water hebben duizenden mensen gisteren het nieuwe jaar ingeluid. Op meerdere plekken in ons land werden nieuwjaarsduiken georganiseerd en volgens organisator Unox doken er tijdens de traditionele nieuwjaarsduik in Scheveningen 10.000 deelnemers de Noordzee in. Op 131 andere plekken doken er naar schatting nog eens 50.000 in zee, rivier, kanaal of meer.

Het Noordzeewater was rond de 7 graden en de buitentemperatuur was tussen de 6 en 9 graden, maar door een harde wind voelde het kouder aan. Het evenement is volgens de organisatie veilig verlopen, “Mede dankzij de inzet van honderden vrijwillige lifeguards van de Reddingsbrigade”.

55 jaar geleden zette Ok van Batenburg de eerste nieuwjaarsduik op poten met vijf kornuiten op het strand in Zandvoort. Inmiddels is de duik ook in veel andere landen een traditie.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van outdoor
    • Evenementen

    Eurovision in Concert 2026 gaat wel door ondanks dat Nederland niet meedoet

    Gisteren om 10:26
    • Evenementen

    Festival CityProms in Leeuwarden stopt: krijgen financiën niet rond

    Gisteren om 09:11

Aankomende evenementen

02 Jan
Vakantiebeurs Amsterdam
  • Noord-Holland
07 Jan
Va­kan­tie­beurs 2026
  • Overijssel
10 Feb
Recreatie Next Level 2026
  • Zuid-Holland