buitenspelen kind
10 juni 2025 om 18:20
< 1 min lezen

Meer dan duizend locaties doen mee aan Nationale Buitenspeeldag woensdag

Op meer dan duizend locaties worden woensdag activiteiten georganiseerd voor de Nationale Buitenspeeldag. Dat is een forse toename ten opzichte van eerdere edities, zegt een woordvoerster van initiatiefnemer Jantje Beton. De afgelopen jaren waren telkens rond de zevenhonderd activiteiten aangemeld om kinderen tot buitenspelen aan te zetten.

Jantje Beton heeft dit jaar meer campagne gevoerd om de Nationale Buitenspeeldag onder de aandacht te brengen, met name online. Dat speelt mogelijk een rol bij de toename, net als de samenwerking met grote gemeenten als Amsterdam. “We zien dat het duidelijk meer leeft”, zegt de woordvoerster.

Volgens Jantje Beton spelen 416.000 kinderen van 6 tot 12 jaar nooit buiten. Terwijl buitenspelen goed is voor de lichamelijke ontwikkeling en het leren van sociale vaardigheden, aldus Jantje Beton.

Relevante artikelen

Alles van evenementen
    • Evenementen

    Schaatswedstrijden Winterspelen te zien op grote scherm bij Pathé

    Gisteren om 13:41
    • Evenementen

    Alexander Skarsgård schittert in openingsfilm Roze Filmdagen

    5 februari 2026 om 11:26

Aankomende evenementen

06 Feb
SVR Vakantiebeurs Gorinchem
  • Zuid-Holland
10 Feb
Recreatie Next Level 2026
  • Zuid-Holland
11 Feb
MOVES IS BACK – Valentine Edition ❤️‍🔥
  • Groningen