5 maart 2011 om 14:03
< 1 min lezen

Lange files in Duitsland door wintersport

(Novum) – Wintersportverkeer zorgt in Zuid-Duitsland zaterdag voor lange files. In de ochtend stond vooral verkeer richting Oostenrijk vast, later op de dag juist terugkerend verkeer in noordelijke richting. Voor München stond rond 14.45 uur ongeveer vijftig kilometer file, meldt de ANWB.

In beide richtingen krijgen ook Nederlandse wintersporters ermee te maken. Voor het noorden van Nederland zit de voorjaarsvakantie erop, terwijl in het zuiden voor de meeste scholen de vakantie juist is begonnen. Automobilisten op weg naar de sneeuw of juist op de terugweg moeten rekening houden met vertraging.

Vakanties in Duitsland spelen ook een rol bij de verkeersdrukte, zegt een woordvoerder van de ANWB. Beieren viert carnaval, in Hamburg zijn de scholen twee weken dicht en ook in de deelstaat Baden-Württemberg zijn schoolkinderen vrij.

Automobilisten die onderweg zijn wordt geadviseerd de verkeersinformatie in de gaten te houden. Ook volgend weekeinde zijn er in Zuid-Duitsland files te verwachten. Terugkerende wintersporters moeten dan rekening houden met dagjesmensen die eropuit trekken.

Ook voorgaande weekeinden was het druk op de wegen richting en vanaf de wintersportgebieden in Europa.

Relevante artikelen

Alles van evenementen
    • Evenementen

    Dit zijn de belangrijkste kanshebbers voor muziekprijs Edison Pop

    Gisteren om 15:56
    • Evenementen

    Kwart eeuw K-otic gevierd met concert in TivoliVredenburg

    Gisteren om 15:00

Aankomende evenementen

27 Jan
Caravana 2026
  • Friesland
29 Jan
Een wandeling door het museum
  • Overijssel
29 Jan
Whisky aan het Strand
  • Zuid-Holland