18 augustus 2011 om 13:17
< 1 min lezen

Komend weekend: vlinders tellen op het Pieterpad

De Vlinderstichting en het Nivon houden op 20 en 21 augustus voor de vierde maal het vlinderwandelweekend. De bedoeling is dat alle vlinders op het Pieterpad van Pieterburen tot de Sint Pietersberg, geteld worden in één weekend. Om dat te kunnen doen is het Pieterpad opgedeeld in 93 etappes, tussen de 4 en 7 kilometer. Iedereen kan meedoen aan de telling.

In de drie voorgaande jaren werd het klein koolwitje het meest gezien op het Pieterpad. Zou deze soort ook dit jaar op nummer 1 eindigen? De kleine vos, een andere vlindersoort die veel op het Pieterpad wordt gezien, doet het dit jaar redelijk goed. Wie weet komt er dit jaar een nieuwe kampioen!

Op www.vlinderwandelweekend.nl staat een overzicht van alle etappes. Aanmelden kan voor een of meer etappes naar keuze. Na de aanmelding wordt er een e-mail gestuurd met de routebeschrijving. Iedereen beslist zelf of hij op zaterdag of zondag wil lopen. Vanaf zaterdag 20 augustus kunnen de waarnemingen via www.vlinderwandelweekend.nl worden doorgegeven.

De Vlinderstichting is de beschermingsorganisatie voor vlinders en libellen. Al sinds 1983 maakt De Vlinderstichting zich sterk voor de bescherming van vlinders. Door de vlinders die langs het Pieterpad vliegen in een weekend te tellen, krijgt De Vlinderstichting een goed beeld van de vlinders in Nederland. En die gegevens zijn belangrijk: ze kunnen gebruikt worden voor de bescherming van vlinders.

Over één van de langst mogelijke afstanden tussen het uiterste noorden en de verste zuidpunt van Nederland is het Pieterpad uitgezet, tussen Pieterburen en de Sint Pietersberg. Dit 492 kilometer Lange Afstand Wandelpad (LAW) is de meest populaire LAW in Nederland. Te voet reizen is een heel bijzondere ervaring. Ontmoetingen onderweg zijn heel hartelijk en u ziet Nederland eens op een ongewone en ontspannen manier. Een lust om te doen!

Relevante artikelen

Alles van evenementen
    • Evenementen

    Eurovision in Concert 2026 gaat wel door ondanks dat Nederland niet meedoet

    5 december 2025 om 10:26
    • Evenementen

    Festival CityProms in Leeuwarden stopt: krijgen financiën niet rond

    5 december 2025 om 09:11

Aankomende evenementen

02 Jan
Vakantiebeurs Amsterdam
  • Noord-Holland
07 Jan
Va­kan­tie­beurs 2026
  • Overijssel
10 Feb
Recreatie Next Level 2026
  • Zuid-Holland