Historische TT-parade keert terug naar Drenthe tijdens jubileumjaar
6 januari 2025 om 16:49
< 1 min lezen

Historische TT-parade keert terug naar Drenthe tijdens jubileumjaar

De Historische TT-parade keert terug op 12 juli 2025 in Rolde. Hiermee wordt het 100-jarige jubileum van de eerste TT-race gevierd. Deze werd in 1925 gehouden. Dat meldt RTV Drenthe.

De TT is uitgegroeid tot een motorevenement van internationale allure. De allereerste TT-race werd op 11 juli 1925 gehouden met een route die begon in de Drentse plaats Rolde. De rijders reden tijdens de race door het landschap van Drenthe.

Route

De motoren gaan op 12 juli 2025 ook terug in de tijd en zien eruit alsof ze zo uit de jaren ’20 en ’30 zijn weggereden. De route volgt de oude route door Rolde, Borger, Schoonloo en Grolloo. 

De parade start bij de molen in Rolde. Daar begon in 1925 ook de allereerste TT. De route gaat door verschillende Drentse dorpen en eindigt uiteindelijk weer in Rolde. Er zijn verschillende activiteiten langs de route te vinden. Zoals exposities met historische motoren. Bezoekers kunnen leren over de geschiedenis van de TT en de ontwikkeling van motorraces door de jaren heen.

Relevante artikelen

Alles van evenementen
    • Evenementen

    Amsterdamse rockband Fatal Flowers na zes jaar stilte weer te zien tijdens festivalshows

    Gisteren om 15:23
    • Evenementen

    Eerste namen Rotterdamse Kralingse Bos Festival bekend gemaakt

    Gisteren om 12:55

Aankomende evenementen

02 Jan
Vakantiebeurs Amsterdam
  • Noord-Holland
07 Jan
Va­kan­tie­beurs 2026
  • Overijssel
10 Feb
Recreatie Next Level 2026
  • Zuid-Holland