24 oktober 2013 om 12:46
< 1 min lezen

Flink meer Nederlandse toeristen naar Griekenland

(Novum/AP) - Flink meer Nederlanders hebben in de eerste zes maanden van dit jaar een bezoek gebracht aan Griekenland. Dat heeft het nationale statistiekbureau Elstat woensdag bekendgemaakt. Uit Nederland kwamen bijna 166 duizend toeristen, een stijging van 22,6 procent.

Nederland was hiermee goed voor 3,1 procent van alle toeristen in Griekenland. In totaal heeft Griekenland in de eerste zes maanden van het jaar 12,3 procent meer toeristen verwelkomd.

Het aantal niet-ingezeten dat Griekenland bezocht bedroeg in het eerste halfjaar 5,42 miljoen. In dezelfde periode een jaar eerder was dat 4,82 miljoen. Naast Nederland wisten er vooral meer mensen uit de Verenigde Staten, Rusland, Duitsland, Bulgarije, Frankrijk en Azië Griekenland te vinden.

Toerisme is goed voor vijftien procent van het bruto binnenlands product van het mediterrane land. Minister van financiën Yannis Stournaras zei eerder deze week dat hij verwacht dat het totaal aantal toeristen dit jaar op zeventien miljoen uitkomt. In 2012 kwam het aantal toeristen uit op 15,5 miljoen. De Griekse toeristische industrie zelf hoopt in 2021 meer dan 24 miljoen bezoekers te kunnen verwelkomen.

Relevante artikelen

Alles van evenementen
    • Accommodaties

    Camping De Lage Werf wint opnieuw Gouden Zoover Award

    Gisteren om 14:29
  • troffee
    • Accommodaties

    Camping Zwinderen uitgeroepen tot beste kleine camping van Nederland

    Gisteren om 09:19

Aankomende evenementen

27 Jan
Caravana 2026
  • Friesland
29 Jan
Een wandeling door het museum
  • Overijssel
29 Jan
Whisky aan het Strand
  • Zuid-Holland