Fiets4Daagse start niet in Assen en Emmen door tekort aan vrijwilligers / Foto: "#fiets4daagse queue for the charity bike ride in Assen this morning." door fiverlocker
17 november 2023 om 14:03
< 1 min lezen

Fiets4Daagse start niet in Assen en Emmen door tekort aan vrijwilligers

Het laatste beetje hoop is vervlogen. Er bestond nog een kleine kans dat de Fiets4Daagse zou starten in Assen en Emmen, maar de organisatie heeft dit toch geschrapt. De oorzaak: een tekort aan vrijwilligers. Dat meldt RTV Drenthe.

Tijdens de algemene bestuursvergadering is de knoop doorgehakt om de startplaatsen Assen en Emmen te schrappen. Volgend jaar kunnen mensen dus alleen starten in Westerbork, Dalen, Diever en Meppel.

Vrijwilligers

Het is geen onverwachts nieuws. Begin november stelden de vrijwilligers al dat dit eraan zat te komen. Het gesprek werd opgestart nadat zeven vrijwilligers in Assen hadden aangegeven dat zij stoppen.

Hindrik Aalders, voorzitter van de startplaats Assen, geeft aan dat dit een kwart is van het totaal aantal vrijwilligers. Daardoor is er simpelweg een tekort aan vrijwilligers. “Dat is mede ontstaan door een vrij hoog gemiddeld leeftijdsniveau”, aldus Aalders.

Volgend jaar kan er dus niet worden gestart in Assen en Emmen. De besturen van beide plaatsen noemen het ‘jammer’ dat het besluit is genomen.

Deelnemers die in Assen of Emmen zouden starten worden via de website en nieuwsbrief van de Drentse Fiets4Daagse op de hoogte gesteld.

Relevante artikelen

Alles van evenementen
    • Evenementen

    Schaatswedstrijden Winterspelen te zien op grote scherm bij Pathé

    6 februari 2026 om 13:41
    • Evenementen

    Alexander Skarsgård schittert in openingsfilm Roze Filmdagen

    5 februari 2026 om 11:26

Aankomende evenementen

10 Feb
Recreatie Next Level 2026
  • Zuid-Holland
11 Feb
MOVES IS BACK – Valentine Edition ❤️‍🔥
  • Groningen
12 Feb
Stadswandeling Hengelo nu
  • Overijssel