Elfstedenwandeltocht van start: vijf dagen wandelen door Friesland / Foto: " Elfsteden Bruggetje over de Noordergracht in Franeker" door Gouwenaar
8 mei 2024 om 14:23
< 1 min lezen

Elfstedenwandeltocht van start: vijf dagen wandelen door Friesland

Als je de route niet kunt schaatsen, dan gaan we toch gezellig wandelen met elkaar? In de vroegte van de dinsdagochtend begonnen de bijna 850 deelnemers aan de lange wandeltocht langs de elf Friese steden, meldt Omroep Friesland. 

De eerste etappe van 49 kilometer zit er inmiddels al op, woensdag gaan de wandelaars met de tweede van de wandeltocht van start. Die loopt van Sloten naar Warkum en het is een tocht van zo’n 42 kilometer. In totaal lopen de deelnemers vijf dagen langs de route. Van de 850 deelnemers lopen 550 mensen de volledige tocht. De anderen lopen of een paar of één van de tochten mee.

Op de klompen

Het zijn overigens niet alleen Nederlanders die de tocht afleggen. Ook Duitsers, Belgen en Oostenrijkers wandelen mee door Friesland.

Voor zo’n lang wandelevenement zou je verwachten dat iedereen stevige wandelschoenen aantrekt. En hoewel dat voor het grootste deel klopt, is er ook een deelnemer die de wandeling op ander schoeisel loopt. Zo is er een wandelaar die op zijn klompen de tocht aflegt.  

Relevante artikelen

Alles van outdoor
    • Evenementen

    Schaatswedstrijden Winterspelen te zien op grote scherm bij Pathé

    6 februari 2026 om 13:41
    • Evenementen

    Alexander Skarsgård schittert in openingsfilm Roze Filmdagen

    5 februari 2026 om 11:26

Aankomende evenementen

10 Feb
Recreatie Next Level 2026
  • Zuid-Holland
11 Feb
MOVES IS BACK – Valentine Edition ❤️‍🔥
  • Groningen
12 Feb
Stadswandeling Hengelo nu
  • Overijssel