songfestival basel
7 mei 2025 om 11:05
< 1 min lezen

EBU: ‘Niet onze taak om conflicten met elkaar te vergelijken’

De European Broadcasting Union (EBU) blijft op één lijn met internationale organisaties die hun inclusieve houding handhaven tegenover Israëlische deelnemers aan grote competities. Dat stelt de organisatie van het Eurovisie Songfestival in reactie op de open brief die oud-deelnemers van het evenement hadden ondertekend, waarin werd opgeroepen Israël uit te sluiten.

Songfestivaldirecteur Martin Green zegt in een verklaring die met het ANP is gedeeld “de bezorgdheid en diepgewortelde meningen over het huidige conflict in het Midden-Oosten te begrijpen”. “De EBU is niet immuun voor wereldwijde gebeurtenissen, maar samen met onze leden is het onze rol om ervoor te zorgen dat het festival – in de kern – een universeel evenement blijft dat verbindingen, diversiteit en inclusie bevordert door middel van muziek”, aldus Green.

“We streven er allemaal naar om het Eurovisie Songfestival positief en inclusief te houden en om de wereld te laten zien zoals die zou kunnen zijn, in plaats van hoe die is. De EBU is een vereniging van publieke omroepen, geen regeringen, die allemaal in aanmerking komen om elk jaar deel te nemen aan het Eurovisie Songfestival als ze aan de vereiste voorwaarden voldoen. Het is niet onze taak om conflicten met elkaar te vergelijken”, vervolgt de verklaring. In de open brief wordt de EBU verweten een dubbele standaard te hanteren, omdat Rusland wel is uitgesloten van het Eurovisie Songfestival en Israël niet.

De open brief werd dinsdag gedeeld door het platform Artists for Palestine. Onder anderen oud-winnaars Salvador Sobral (2019) en Charlie McGettigan (1994) behoorden tot de ondertekenaars. Tussen de namen zitten geen Nederlandse oud-deelnemers.

Relevante artikelen

Alles van evenementen
    • Evenementen

    Eurovision in Concert 2026 gaat wel door ondanks dat Nederland niet meedoet

    Gisteren om 10:26
    • Evenementen

    Festival CityProms in Leeuwarden stopt: krijgen financiën niet rond

    Gisteren om 09:11

Aankomende evenementen

02 Jan
Vakantiebeurs Amsterdam
  • Noord-Holland
07 Jan
Va­kan­tie­beurs 2026
  • Overijssel
10 Feb
Recreatie Next Level 2026
  • Zuid-Holland