Ecclestone in een auto
2 november 2023 om 09:03
< 1 min lezen

Documentaire over Formule 1-baas Ecclestone vanaf 24 november te zien

Viaplay komt eind november met een achtdelige documentaire over Formule 1-baas Bernie Ecclestone. Lucky!, zoals de serie heet, is vanaf 24 november op de streamer te zien. De serie bestaat uit archiefmateriaal en fragmenten uit interviews met Ecclestone.

Commercieel succes

Ecclestone was decennialang de baas van de Formule 1 en maakte er een groot commercieel succes van. In 2017 kwam er een einde aan zijn bewind, toen de belangrijkste autosportklasse in handen kwam van het Amerikaanse bedrijf Liberty Media.

Ecclestone werd in 2014 in Duitsland aangeklaagd voor omkoping. Hij zou smeergeld hebben betaald aan een Duitse bankier die een aandelentransactie voor hem moest begeleiden. Hij kocht destijds een rechtszaak en daarmee een mogelijke celstraf af door een schikking te betalen van 75 miljoen euro.

Belastingfraude

Recent stond de nu 93-jarige zakenman voor de rechter omdat hij ruim 400 miljoen pond aan overzeese bezittingen niet had doorgegeven aan de fiscus. In een toelichting op de Viaplay-serie stelt Ecclestone dat hij “vooral kansen zag” in zijn leven. “Soms werkten ze in mijn voordeel, en soms had ik beter geen deal kunnen maken. Over het algemeen heb ik gewoon geluk gehad.”

Relevante artikelen

Alles van entertainment
    • Entertainment

    Lancering van programma Yvonne Coldeweijer opnieuw uitgesteld

    Vandaag om 08:44
    • Entertainment

    Rechtbank spreekt Marco Borsato vrij in zedenzaak

    Gisteren om 11:49

Aankomende evenementen

02 Jan
Vakantiebeurs Amsterdam
  • Noord-Holland
07 Jan
Va­kan­tie­beurs 2026
  • Overijssel
10 Feb
Recreatie Next Level 2026
  • Zuid-Holland