14 augustus 2013 om 12:01
< 1 min lezen

Collectie filmverzamelaar Ennik te zien in Eye

(Novum) - Een grote particuliere filmverzameling van de familie Ennik, die negentig jaar filmgeschiedenis beslaat, wordt vanaf oktober getoond in het Eye Film Institute in Amsterdam. Tegelijkertijd is in het filmmuseum een tentoonstelling te zien gebaseerd op bijzondere filmbeelden uit de Ennik-collectie.

De Friese Ennik was een verwoed filmverzamelaar die vanaf de jaren vijftig partijen filmblikken opkocht. In veertig jaar verzamelde hij 750 films, waaronder veel bijzondere kopieën. De collectie omvat onder meer Duitse en Franse komedies uit 1906 tot producties van vlak voor Enniks dood in 1992.

In de jaren negentig werd zijn collectie overgedragen aan het toenmalige Amsterdamse Filmmuseum. Inmiddels heeft Eye de films gerestaureerd en gedigitaliseerd en waren zij al op meerdere internationale festivals te zien. Vanaf 5 oktober zijn de hoogtepunten van de collectie voor het eerst in Eye te zien in een reeks van vijf filmvoorstellingen.

Tegelijkertijd met het vertonen van de films is in Eye ook werk te zien van kunstenares en dochter van Ennik, Joyce Ennik. Van de ‘stills’ uit de films van haar vader maakte zij met een fotografische techniek gomdrukken die tot 3 november in de foyer van het museum hangen.

Relevante artikelen

Alles van evenementen
  • herfst festival
    • Cultuur

    Vechtdal Life Event moet toeristen stimuleren buiten hoogseizoen

    22 september 2025 om 11:47
  • ecoduct
    • Cultuur

    Nieuw ecoduct bij Maarsbergen verbindt natuurgebieden en verhoogt verkeersveiligheid

    22 september 2025 om 11:41

Aankomende evenementen

12 Mar
Workshop papieren bloemen maken met Stine
  • Noord-Holland
13 Mar
Themarondleiding: Voorjaarsbloeiers
  • Noord-Holland
17 Mar
Filmavond met Stork, de Diesel no-Breakinstallatie van Heemaf en lente in Twente
  • Overijssel
27 Mar
Voorjaarsfair bij Kasteel Daelenbroeck
  • Limburg