5 december 2011 om 11:42
< 1 min lezen

Chinese pandas aangekomen in Schotland

EDINBURGH (ANP) – Voor het eerst in 17 jaar zijn er weer reuzenpanda’s in Groot-Brittannië. Een pandapaar is zondag met een speciale vlucht aangekomen in het Schotse Edinburgh.

De zwart-witte dieren kregen een groots ontvangst, compleet met doedelzakken en dierenliefhebbers die met vlaggen zwaaiden.

Yang Guang (Zonneschijn) en Tian Tian (Schatje) zijn voor 10 jaar uitgeleend aan de dierentuin van Edinburgh. Ze zijn daar bij voorbaat al publiekstrekkers: de kaartjes vliegen nu al de deur uit. De zoo betaalt omgerekend 750.000 euro per jaar voor de dieren.

Van de reuzenpanda’s leven er naar schatting nog 1600 in het wild in China. Zo’n 300 leven in dierentuinen.China heeft onlangs ook een Franse dierentuin een pandapaar beloofd. Dat moet volgend jaar aankomen.

Relevante artikelen

Alles van evenementen
  • herfst festival
    • Evenementen

    Vechtdal Life Event moet toeristen stimuleren buiten hoogseizoen

    22 september 2025 om 11:47
  • ecoduct
    • Evenementen

    Nieuw ecoduct bij Maarsbergen verbindt natuurgebieden en verhoogt verkeersveiligheid

    22 september 2025 om 11:41

Aankomende evenementen

12 Mar
Workshop papieren bloemen maken met Stine
  • Noord-Holland
13 Mar
Themarondleiding: Voorjaarsbloeiers
  • Noord-Holland
17 Mar
Filmavond met Stork, de Diesel no-Breakinstallatie van Heemaf en lente in Twente
  • Overijssel
27 Mar
Voorjaarsfair bij Kasteel Daelenbroeck
  • Limburg