canal parade amsterdam
4 augustus 2025 om 11:32
< 1 min lezen

Canal Parade Amsterdam zorgt voor ruim 84 ton aan afval

Afvalinzamelaars hebben na de Canal Parade ruim 84 ton afval opgehaald in het centrum van Amsterdam. Medewerkers van de gemeente zijn zaterdagavond begonnen met het opruimen van de stad en hebben volgens een woordvoerder van de gemeente de hele nacht doorgewerkt. De opruimactie verliep volgens hem goed. Vorig jaar werd meer afval opgehaald, toen ging het om zo'n 101 ton.

Ook het schoonmaken van de grachten verloopt goed, meldt een woordvoerster van Waternet. Volgens haar is de hoeveelheid afval vergelijkbaar met vorig jaar.

“Er is heel erg veel plastic gevonden, ongeveer 500 kilo is de eerste inschatting”, zegt ze. “Dat is heel erg veel, want plastic weegt weinig.” Het gaat volgens haar onder meer om veel bekertjes, flesjes en houders van piepschuim voor drankjes.

Waternet is ook maandag en dinsdag bezig met het opruimen van de grachten. “Er ligt met name nog heel veel plastic tussen de bootjes. Het is nog niet klaar.”

Relevante artikelen

Alles van evenementen
    • Evenementen

    Lowlands onthult eerste 56 namen voor editie 2026

    Vandaag om 12:00
    • Evenementen

    Stargazing-ster Myles Smith live bij Qmusic Top 40 in Ahoy

    Vandaag om 08:58

Aankomende evenementen

05 Feb
Stadswandeling Hengelo toen
  • Overijssel
05 Feb
FORThappy carnavalsfeest
  • Utrecht
06 Feb
SVR Vakantiebeurs Gorinchem
  • Zuid-Holland