Herman van der Zandt vertrekt bij de NOS na 23 jaar
27 juli 2023 om 12:23
< 1 min lezen

Herman van der Zandt vertrekt bij de NOS na 23 jaar

Presentator Herman van der Zandt gaat na 23 jaar weg bij de NOS. Hij maakt per 1 januari de overstap naar de KRO-NCRV, heeft de NOS donderdag bekendgemaakt. Tot 1 oktober blijft Van der Zandt programma's maken voor de NOS.

Van der Zandt kreeg grote bekendheid met de presentatie van het NOS Journaal en verscheidene sportprogramma’s, zoals het Tour de France-programma De Avondetappe.

De 48-jarige Van der Zandt vindt het “niet eenvoudig” om de NOS te verlaten, zo stelt hij. “Het is tijd voor een nieuwe uitdaging en ik kijk er naar uit om andere programma’s te maken. Met een ander werkritme, dat momenteel beter bij mij past.” Zijn vriendin, Anna Gimbrère, maakt ook programma’s voor de KRO-NCRV.

De televisiemaker ging in 2001 aan de slag bij de NOS. Eerst als nieuwslezer bij het NOS Radionieuws, vanaf 2006 ook als een van de presentatoren van het NOS Journaal. Daarnaast was hij vaste presentator van het radioprogramma NOS Met Het Oog op Morgen en medepresentator van de verkiezingsuitzendingen van de NOS. Bij die laatste klus kreeg hij, door het duiden van de uitslagen, de bijnaam Herman de Schermman.

In 2015 maakte Van der Zandt de overstap naar NOS Sport, waar hij onder meer De Avondetappe ging maken. Ook is hij ruim tien jaar het vaste gezicht bij het eindejaarsprogramma NOS Uit het leven en het programma rondom de Paralympische Spelen.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van entertainment
    • Entertainment

    Dit is de winnaar van het achtste seizoen van Maestro

    2 februari 2026 om 08:57
    • Entertainment

    Willie Wartaal heeft coachschap in The Voice of Holland onderschat

    26 januari 2026 om 09:10

Aankomende evenementen

05 Feb
FORThappy carnavalsfeest
  • Utrecht
05 Feb
Stadswandeling Hengelo toen
  • Overijssel
06 Feb
SVR Vakantiebeurs Gorinchem
  • Zuid-Holland