Vakantiegangers Barcelona en Alicante gebruiken Schiphol tijdsloten het meest
17 augustus 2023 om 11:51
< 1 min lezen

Vakantiegangers Barcelona en Alicante gebruiken Schiphol tijdsloten het meest

Schiphol is erg tevreden met de maatregelen om het aantal reizigers te verspreiden bij de veiligheidscontroles. Tot nu hebben reizigers al ruim 500.000 keer gebruik gemaakt van de tijdsloten. De luchthaven zegt dat de meeste mensen kiezen voor een tijdslot 1,5 uur voor vertrek. Volgens de analyse zijn het vooral vakantiegangers die richting Barcelona en Alicante afreizen. Dit meldt Zakenreisnieuws.nl.

Sinds 2 maart is het mogelijk om een tijdslot te reserveren bij de veiligheidscontroles op Schiphol. Hiermee kunnen mensen zelf kiezen wanneer zij door de beveiliging gaan. Zo kan de luchthaven de passagiersstromen in de gaten houden en kunnen onnodig lange rijen vermeden worden.

In het begin konden alleen reizigers met bestemmingen binnen het Schengengebied gebruik maken van het systeem. Sinds juli kunnen ook andere bestemmingen hier gebruik van maken.

Door: Nationale Recreatiegids / Marian van Reesch

Relevante artikelen

Alles van cultuur
  • herfst festival
    • Cultuur

    Vechtdal Life Event moet toeristen stimuleren buiten hoogseizoen

    22 september 2025 om 11:47
  • ecoduct
    • Cultuur

    Nieuw ecoduct bij Maarsbergen verbindt natuurgebieden en verhoogt verkeersveiligheid

    22 september 2025 om 11:41

Aankomende evenementen

26 Feb
Stadswandeling ’t Lansink
  • Overijssel
12 Mar
Workshop papieren bloemen maken met Stine
  • Noord-Holland
13 Mar
Themarondleiding: Voorjaarsbloeiers
  • Noord-Holland
17 Mar
Filmavond met Stork, de Diesel no-Breakinstallatie van Heemaf en lente in Twente
  • Overijssel