lale gül
11 augustus 2025 om 10:17
< 1 min lezen

Twee mannen aangehouden na bedreigen schrijfster en colomnist Lale Gül

Twee mannen zijn aangehouden omdat ze schrijfster en columnist Lale Gül zouden hebben bedreigd. "Ik ben verheugd dat deze mensen - die op dagelijkse basis mijn vrijheid beperken en mijn leven heel ingewikkeld maken en verzuren - hun verdiende loon krijgen. Politie, bedankt", schrijft Gül op X.

De politie meldt dat er meerdere aangiftes van de online bedreigingen zijn gedaan. Een 26-jarige man uit Purmerend werd daarvoor dinsdag aangehouden. Donderdag volgde de tweede aanhouding, van een 21-jarige man uit Best. De politie sluit meerdere aanhoudingen niet uit.

De Turks-Nederlandse Gül (27) is bekend geworden door haar debuutroman Ik ga leven, waarin ze schrijft over de beklemming van opgroeien in een streng-islamitisch gezin.

Relevante artikelen

Alles van cultuur
    • Cultuur

    Rapport adviesbureau: zonder financiële steun haalt Groninger Museum 2027 niet

    Gisteren om 14:47
    • Cultuur

    WILDLANDS-serie genomineerd voor Televizier-Ring 2026

    Gisteren om 13:48

Aankomende evenementen

02 Jan
Vakantiebeurs Amsterdam
  • Noord-Holland
07 Jan
Va­kan­tie­beurs 2026
  • Overijssel
10 Feb
Recreatie Next Level 2026
  • Zuid-Holland