joost oomen
25 april 2025 om 10:45
< 1 min lezen

Schrijvers Oomen, Gerritsen en Koos genomineerd voor De Inktaap

Schrijvers Joost Oomen, Esther Gerritsen en Falun Ellie Koos zijn genomineerd voor De Inktaap 2026. De literaire jongerenprijs wordt volgend jaar maart uitgereikt.

Oomen is genomineerd met zijn boek Het paradijs van slapen, Gerritsen maakt kans met Gebied 19 en Koos is genomineerd met Rouwdouwers. De drie kanshebbers zijn door docenten uit het middelbaar onderwijs gekozen uit de shortlists van de BNG Bank Literatuurprijs, de Boekenbon Literatuurprijs en de Libris Literatuur Prijs.

Honderden bovenbouwleerlingen uit Nederland lezen en beoordelen de drie genomineerde titels en gaan erover met elkaar in discussie. Het boek dat de meeste stemmen krijgt, wint.

De literaire prijs wordt sinds 2002 uitgereikt. Eerdere winnaars waren onder anderen Harry Mulisch, Tommy Wieringa, Ilja Leonard Pfeijffer en Connie Palmen.

Relevante artikelen

Alles van cultuur
    • Cultuur

    Rapport adviesbureau: zonder financiële steun haalt Groninger Museum 2027 niet

    Gisteren om 14:47
    • Cultuur

    WILDLANDS-serie genomineerd voor Televizier-Ring 2026

    Gisteren om 13:48

Aankomende evenementen

02 Jan
Vakantiebeurs Amsterdam
  • Noord-Holland
07 Jan
Va­kan­tie­beurs 2026
  • Overijssel
10 Feb
Recreatie Next Level 2026
  • Zuid-Holland