Rini Hurkmans gaat monument Peter R. de Vries ontwerpen
15 november 2022 om 09:47
< 1 min lezen

Rini Hurkmans gaat monument Peter R. de Vries ontwerpen

Beeldend kunstenaar Rini Hurkmans gaat het herdenkingsmonument maken voor Peter R. de Vries in Amsterdam. Zij is gekozen uit vijf kunstenaars die een ontwerp mochten maken, maakte de gemeente bekend.

Peter R. de Vries zou maandag 66 jaar zijn geworden. Hij werd vorig jaar op straat neergeschoten en stierf op 15 juli aan zijn verwondingen.

Hurkmans verwacht dat ze begin volgend jaar een definitief ontwerp heeft. Het monument krijgt een plek op het Leidseplein, waar de oude studio van RTL Boulevard is gevestigd en in de buurt van de straat waar De Vries werd neergeschoten.

Eerder kwamen ruim duizend mensen met suggesties voor het monument. Ze kwamen met woorden en waarden die zij associëren met de misdaadverslaggever en die als inspiratie dienen voor het monument.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van cultuur
  • herfst festival
    • Cultuur

    Vechtdal Life Event moet toeristen stimuleren buiten hoogseizoen

    22 september 2025 om 11:47
  • ecoduct
    • Cultuur

    Nieuw ecoduct bij Maarsbergen verbindt natuurgebieden en verhoogt verkeersveiligheid

    22 september 2025 om 11:41

Aankomende evenementen

12 Mar
Workshop papieren bloemen maken met Stine
  • Noord-Holland
13 Mar
Themarondleiding: Voorjaarsbloeiers
  • Noord-Holland
17 Mar
Filmavond met Stork, de Diesel no-Breakinstallatie van Heemaf en lente in Twente
  • Overijssel
27 Mar
Voorjaarsfair bij Kasteel Daelenbroeck
  • Limburg