npo logo
11 april 2025 om 10:55
< 1 min lezen

Raad voor Cultuur positief over plannen kabinet voor NPO

De Raad voor Cultuur is positief over de plannen van het kabinet voor de Nederlandse Publieke Omroep (NPO). De Raad wil wel dat minister Eppo Bruins (Media) het wettelijke takenpakket van de NTR op een "zorgvuldige wijze" waarborgt. Bruins maakte vrijdag bekend dat de NTR verdwijnt bij de hervorming van de publieke omroep, maar een Kamermeerderheid vindt dat de NTR met de NOS moet fuseren. Daarmee zouden de NTR-programma's zijn gered.

“Volgens ons ligt er met de omroepbrief van het kabinet een goede basis voor de hervorming van het bestel”, laat voorzitter Kristel Baele weten in een brief aan de minister. “Het wordt vereenvoudigd en brengt rust.”

Het kabinet wil vanaf 2027 miljoenen euro’s bezuinigen op de publieke omroep. Medewerkers van de omroepen zijn twee weken geleden een actie begonnen om de geplande bezuinigingen terug te draaien. Ook vond donderdag een demonstratie plaats op het Mediapark in Hilversum.

Baele stelt namens de Raad dat Nederland “juist in deze tijd” een stabiele publieke omroep nodig heeft. “Daarvoor is niet alleen structuurverandering nodig, maar ook cultuurverandering.” De Raad begrijpt dat de nieuwe plannen veel losmaken bij medewerkers, maar denkt wel dat die noodzakelijk zijn om de publieke omroep toekomstbestendig te maken. “Dat sommige aanpassingen niet voor alle betrokkenen gunstig uitpakken is helaas onontkoombaar.”

Relevante artikelen

Alles van cultuur
  • herfst festival
    • Cultuur

    Vechtdal Life Event moet toeristen stimuleren buiten hoogseizoen

    22 september 2025 om 11:47
  • ecoduct
    • Cultuur

    Nieuw ecoduct bij Maarsbergen verbindt natuurgebieden en verhoogt verkeersveiligheid

    22 september 2025 om 11:41

Aankomende evenementen

11 Feb
MOVES IS BACK – Valentine Edition ❤️‍🔥
  • Groningen
12 Feb
Stadswandeling Hengelo nu
  • Overijssel
13 Feb
Knutselruimte Gevangenismuseum Veenhuizen
  • Drenthe
13 Feb
Kraak de Code speurtocht
  • Drenthe