16 november 2018 om 10:10
< 1 min lezen

Queen-film blijft groot succes in Nederlandse bios

Bohemian Rhapsody, de film over het leven en werk van Queen-zanger Freddie Mercury, blijft een grote hit in de Nederlandse bioscopen. In twee weken tijd bezochten meer dan 400.000 mensen de muzikale biopic, blijkt uit de cijfers van de bioscopen die donderdag zijn gepubliceerd.

Het is daarmee op dit moment veruit de best bezochte bioscooptitel in Nederland. Op de tweede plaats staat het muzikale drama A Star is Born, met Lady Gaga en Bradley Cooper. Ook deze film hikt tegen de 400.000 bezoekers aan, maar deed er zes weken over in plaats van twee.

Bohemian Rhapsody doet het niet alleen in Nederland goed; ook in de VS trok de film de afgelopen week volle zalen. De recensies waren gemengd. Er is veel lof voor hoofdrolspeler Rami Malek, maar sommige critici vinden dat de film te weinig de duistere aspecten van Mercury belicht, zoals zijn drugsgebruik en zijn worsteling met zijn geaardheid. Veel lof is er echter voor de manier waarop zijn ongeëvenaarde muzikale talent in de film wordt weergegeven.

In de arthousebioscopen doet de veelgeprezen en bekroonde film Girl het heel goed. De Belgische inzending voor de Oscars vertelt over een transgendertiener die graag balletdanseres wil worden. De film van regisseur Lukas Dhont trok in twee weken tijd meer dan 44.000 bezoekers.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van cultuur
    • Cultuur

    Nederlandse musea trekken nog altijd minder bezoekers dan voor coronapandemie

    Vandaag om 09:11
    • Cultuur

    Grootmeester van ballet Hans van Manen overleden

    Vandaag om 08:39

Aankomende evenementen

02 Jan
Vakantiebeurs Amsterdam
  • Noord-Holland
07 Jan
Va­kan­tie­beurs 2026
  • Overijssel
10 Feb
Recreatie Next Level 2026
  • Zuid-Holland