actie tegen btwverhoging cultuur
13 november 2024 om 10:05
< 1 min lezen

Protestactie boekensector tegen verhoging bw breidt uit

De protestactie van de boekensector tegen de voorgenomen btw-verhoging breidt zich verder uit. Veel grote boekwinkels openen hun winkel woensdagochtend later uit protest tegen het voornemen van het kabinet, meldde de Koninklijke Boekverkopersbond (KBB) dinsdagavond aan het ANP. De actie werd aangezwengeld door boekwinkelketen Van der Velde, die in de noordelijke provincies meerdere filialen heeft.

Boekenkoepel CPNB heeft Nederlandse lezers opgeroepen woensdagochtend naar de Tweede Kamer te komen om daar te gaan zitten lezen en te protesteren tegen het voornemen van het kabinet Schoof. Veel boekwinkels hebben deze oproep breed verspreid onder hun clientèle, bevestigde Fabian Paagman van Paagman in Den Haag. “We horen al weken boze klanten over het voornemen van de regering”, legt hij uit. “Nu kunnen mensen concreet hun onvrede kenbaar maken.” Net als veel boekwinkels heeft Paagman een digitale nieuwsbrief met de oproep verstuurd naar meer dan 100.000 mensen.

Niet alleen boekwinkels, maar ook bibliotheken en docenten hebben lezers opgeroepen om woensdagochtend met hun favoriete boek naar de Tweede Kamer in Den Haag te komen voor een ‘lees-in’. Zij hopen dat veel lezers die boos zijn over de aankomende btw-verhoging zich vanaf 09.00 uur rond het gebouw verzamelen om aan politici hun onvrede te tonen over het voorgenomen kabinetsbesluit.

Leesvaardigheid

Wie niet in de gelegenheid is om naar de Tweede Kamer te komen, wordt opgeroepen woensdag op sociale media een foto te plaatsen waarop een boek wordt gelezen, met als hashtag #geenhogerebtw. De coalitie wil de btw verhogen op boeken, musea, concerten, media en sportscholen. De oppositie is fel tegen de voorgenomen verhoging. Minister Eelco Heinen van Financiën verdedigde vrijdag de plannen, maar kreeg opvallend genoeg geen bijval van de regeringspartijen. Die gaven aan geen fan te zijn van de ingreep, maar deze toch te steunen. Zij gaven hiervoor geen duidelijke reden.

De oppositie verwijt de coalitie het plan niet te onderbouwen en niet te luisteren naar alle argumenten tegen het plan. Zo zou de btw-verhoging de leesvaardigheid in Nederland, vooral onder jongeren, nog verder aantasten.

Relevante artikelen

Alles van cultuur
  • herfst festival
    • Cultuur

    Vechtdal Life Event moet toeristen stimuleren buiten hoogseizoen

    22 september 2025 om 11:47
  • ecoduct
    • Cultuur

    Nieuw ecoduct bij Maarsbergen verbindt natuurgebieden en verhoogt verkeersveiligheid

    22 september 2025 om 11:41

Aankomende evenementen

26 Feb
Stadswandeling ’t Lansink
  • Overijssel
12 Mar
Workshop papieren bloemen maken met Stine
  • Noord-Holland
13 Mar
Themarondleiding: Voorjaarsbloeiers
  • Noord-Holland
17 Mar
Filmavond met Stork, de Diesel no-Breakinstallatie van Heemaf en lente in Twente
  • Overijssel