Vandaag om 10:26
< 1 min lezen

Pianist Jan Huydts (89) overleden

Door: ANP

Pianist, componist en jazzpedagoog Jan Huydts is op 89-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie zondag aan het ANP gemeld. Hij overleed vrijdag in zijn woonplaats Hilversum.

Huydts was meer dan zes decennia actief in de internationale jazzwereld, het theater en het muziekonderwijs. In de jaren zestig begon hij als pianist van het huistrio in de Blue Note Jazzclub in Berlijn, waar hij grootheden begeleidde als Dexter Gordon, Johnny Griffin en Donald Byrd. In deze periode nam hij het album Trio Conception op. Met zijn formatie Third Eye toerde hij door Duitsland, Oostenrijk, Zwitserland en Frankrijk.

Van 1964 tot 1966 was Huydts bassist bij Toon Hermans en aansluitend was hij van 1966 tot 1970 pianist, orkestleider en arrangeur bij Wim Sonneveld. Hij begeleidde Sonneveld onder meer op de piano bij het iconische lied Het Dorp.

Van 1980 tot 1998 was Huydts verbonden aan het Hilversums Conservatorium als pianodocent, jazzcoördinator en later adjunct-directeur.

Relevante artikelen

Alles van cultuur
    • Cultuur

    Restauratie en onderzoek leiden tot spectaculaire ‘nieuwe’ Rembrandt

    Vandaag om 11:21
    • Cultuur

    Son Mieux speelt nieuw album ’24 Hours’ vier keer in één etmaal

    Vandaag om 11:06

Aankomende evenementen

12 Mar
Workshop papieren bloemen maken met Stine
  • Noord-Holland
13 Mar
Themarondleiding: Voorjaarsbloeiers
  • Noord-Holland
17 Mar
Filmavond met Stork, de Diesel no-Breakinstallatie van Heemaf en lente in Twente
  • Overijssel
27 Mar
Voorjaarsfair bij Kasteel Daelenbroeck
  • Limburg