nos jeugdjournaal
21 maart 2025 om 09:35
< 1 min lezen

NOS zendt zondag extra uitzending NOS Jeugdjournaal uit over grensoverschrijdend gedrag

De NOS zendt zondag een extra uitzending van het NOS Jeugdjournaal uit over grensoverschrijdend gedrag. Dat maakte de omroep donderdag bekend. Presentator Benjamin Kat maakt in de aflevering grensoverschrijdend gedrag bespreekbaar voor kinderen.

Uit onderzoek van het NOS Jeugdjournaal onder ongeveer vijfhonderd kinderen blijkt dat 35 procent van de kinderen thuis niet praat over onderwerpen als wie ze een knuffel mogen geven en of ze na het sporten moeten douchen met teamgenoten.

In de extra uitzending worden kinderen aan de hand van gesprekken en reportages met (ervarings)deskundigen bewustgemaakt van dergelijke grenzen. Ook Gwen, nu een volwassen vrouw, komt aan het woord. Zij is als kind seksueel misbruikt en vertelt welke impact dat op haar leven heeft gehad.

De extra uitzending van het NOS Jeugdjournaal is onderdeel van de NPO Zapp-themaweek Zapp doorbreekt: Er zijn grenzen.

Relevante artikelen

Alles van cultuur
  • herfst festival
    • Cultuur

    Vechtdal Life Event moet toeristen stimuleren buiten hoogseizoen

    22 september 2025 om 11:47
  • ecoduct
    • Cultuur

    Nieuw ecoduct bij Maarsbergen verbindt natuurgebieden en verhoogt verkeersveiligheid

    22 september 2025 om 11:41

Aankomende evenementen

12 Feb
Stadswandeling Hengelo nu
  • Overijssel
13 Feb
Knutselruimte Gevangenismuseum Veenhuizen
  • Drenthe
13 Feb
Kraak de Code speurtocht
  • Drenthe
13 Feb
Vernieuwde Lange Leo Kinderroute
  • Drenthe