Site logo
searchclose
Artikelen
Vacatures
Bedrijven
search
add

Herman van der Zandt vindt dat De Slimste mens 'voor de kijker al genoeg' verandert

Door ANP
schedule 1 min
location_on [xx]km
herman van der zandt
Herman van der Zandt vindt dat De slimste mens "voor de kijker al genoeg" verandert, omdat hij de kennisquiz in het nieuwe seizoen presenteert en de jury ook anders is. De presentator vindt niet dat verder veel gesleuteld moet worden aan het programma. "Je moet niet vernieuwen om te vernieuwen", zegt hij in het AD.

De opnames van een nieuwe reeks De slimste mens, de eerste met Van der Zandt als presentator, beginnen over twee maanden. Begin dit jaar namen presentator Philip Freriks en jurylid Maarten van Rossem afscheid van het programma.

Van der Zandt wil "in dienst van het programma" staan. "Het is geen personalityshow, anders zou het wel Herman en De slimste mens heten of zo. En ik ga niet ineens de leesbril van Philip opzetten. Sowieso is hij onvervangbaar. Het draait om de kandidaten en hun verhalen. Ik faciliteer dat als quizleider."

De presentator hoopt dat hij "de tijd" krijgt om chemie op te bouwen met de nieuwe jury, waarvan nog niet bekend is wie dat is of zijn. Van der Zandt is betrokken bij de selectieprocedure van de vervanger van Van Rossem.

14 mei '25 (12:56)

Fenix opent in Rotterdam: museum vertelt migratieverhaal met kunst, foto's en symboliek

Met de opening van Fenix krijgt Rotterdam er niet alleen een nieuw museum bij, maar ook een cultureel landmark dat de thematiek van migratie op een unieke manier tot leven brengt. In de monumentale Fenixloods II op Katendrecht vertelt het museum het verhaal van migratie aan de hand van hedendaagse kunst, fotografie en persoonlijke objecten. Dit meldt de Volkskrant.

14 mei '25 ( 9:25)

Roel en Jos Maalderink beleven komend najaar theaterdebuut

Roel en Jos Maalderink, die samen het satirische VPRO-programma Plakshot maken, beleven komend najaar hun gezamenlijke theaterdebuut. Dat doen de twee broers met hun cabaretvoorstelling Verbroedering.

14 mei '25 ( 8:42)

Anton Corbijn bijna klaar met regisseren vijfde speelfilm

Anton Corbijn is bijna klaar met zijn vijfde speelfilm, het project Switzerland. Dat heeft de Nederlandse regisseur dinsdag bevestigd op het Filmfestival van Cannes na berichtgeving van het AD. De hoofdrollen in Switzerland worden gespeeld door de Britse actrice Helen Mirren en de Amerikaanse ster Alden Ehrenreich, die eerder in de Star Wars-film Solo speelde.

13 mei '25 (13:46)

Ilse Warringa, Elle Leyers en Waldemar Torenstra te horen in verfilming boek Annet Huizing

Waldemar Torenstra, Ilse Warringa en Elle Leyers lenen hun stemmen aan de Nederlandse versie van de verfilming van het bekroonde boek Hoe ik per ongeluk een boek schreef van schrijver Annet Huizing. De film, die live-action combineert met animatie, is vanaf 30 juli in de Nederlandse bioscopen te zien. Dat heeft producent BIND Film dinsdag gemeld op het Filmfestival van Cannes.

13 mei '25 ( 9:23)

Schrijver en acteur Paul Haenen te zien in nieuw toneelstuk over Nederlandse politiek

Schrijver en acteur Paul Haenen is deze zomer te zien in een nieuw toneelstuk over de actuele Nederlandse politiek. In het stuk Pieter komt ook! gaan de coalitiepartners van het kabinet-Schoof op heidag. Haenen vertolkt zelf de rol van premier Dick Schoof, maakte hij dinsdag aan het ANP bekend.

12 mei '25 (10:18)

Vervanger Mai Verbij op 3FM is Stijn de Vries

Stijn de Vries is de komende tijd te horen op NPO 3FM. De programmamaker vervangt bij de radiozender Mai Verbij, die zondag haar laatste uitzending voor haar zwangerschapsverlof maakte.

12 mei '25 (10:07)

Eva Hermans-Kroot op geboortedag herdenkingsplaat gekregen

Eva Hermans-Kroot heeft op haar geboortedag in Tilburg een herdenkingsplaat gekregen. Hermans-Kroot overleed eind vorig jaar op 26-jarige leeftijd en kreeg bekendheid door haar deelname aan het programma Over Mijn Lijk en haar rubriek op radiozender Qmusic.

12 mei '25 ( 9:05)

Cornald Maas heeft 'kwaadaardige vorm van chronische kanker'

Cornald Maas heeft een "kwaadaardige vorm van chronische kanker". Dat vertelt de 62-jarige songfestivalcommentator zaterdag in een uitgebreid interview met het AD.

09 mei '25 (15:00)

Herman van Veen vindt leven te leuk om ermee op te houden

Herman van Veen vindt het leven te leuk om ermee op te houden. De theatermaker wil daarom graag de eerste zijn die niet doodgaat, zegt hij in het YouTubeprogramma Open Kaart van presentator Robbert Rodenburg.

09 mei '25 (13:12)

Genoeg bewijs tegen de verdachten voor plegen kunstroof uit het Drents Museum

Er is veel bewijs gevonden tegen de verdachten die vastzitten voor de kunstroof uit het Drents Museum in Assen, dat zegt het Openbaar Ministerie (OM). Tijdens de eerste inleidende zitting besliste de rechter dat er voldoende redenen waren om beide mannen voorlopig vast te houden. Dat meldt RTV Drenthe.