Site logo
searchclose
Artikelen
Vacatures
Bedrijven
search
add

Musical Onze Jordaan van Diederik Ebbinge in 2026 opnieuw in Nederlandse theaters

Door ANP
schedule 1 min
location_on [xx]km
diederik ebbinge
De musical Onze Jordaan van schrijver Diederik Ebbinge is in 2026 opnieuw in de Nederlandse theaters te zien. Dat heeft producent TEC Entertainment vrijdag bekendgemaakt. De musical was vanaf oktober in heel Nederland te zien en was tot op de laatste stoel uitverkocht. De voorstelling ontving goede recensies van pers en publiek. De laatste opvoering dit seizoen is op 12 februari in Carré.

De succesreprise start op 4 maart 2026 in DeLaMar in Amsterdam waar Onze Jordaan nog twee weken te zien is. Overige theaters worden later bekendgemaakt. De kaartverkoop voor DeLaMar is vrijdag gestart.

De voorstelling gaat over Greet, een bejaarde vrouw die terugblikt op haar leven in de Jordaan. Haar man is aan het einde van de Tweede Wereldoorlog overleden. Ze vertelt over de saamhorigheid tussen de buurtbewoners, die versterkt wordt door een koor dat haar door deze moeilijke tijd heeft heen gesleept. Ook de uittocht van de 'echte Jordanezen' naar Purmerend, Lelystad en Almere komt aan bod, net als de komst van yuppen en studenten.

De hoofdrollen worden gespeeld door Ellen Pieters, Richard Spijkers, Roosmarijn Luyten en Desi van Doeveren.

25 maart '25 (11:42)

Hoe kan de financiering van de cultuursector breder en duurzamer worden?

De Raad voor Cultuur zet zich in voor de financiële toekomst van de cultuursector. Met een adviestraject onderzoekt de speciale commissie Financiering hoe culturele organisaties stabieler gefinancierd kunnen worden. De nadruk ligt op het beter combineren van publieke en private financieringsbronnen. Het advies verschijnt naar verwachting eind zomer 2025. Dit meldt de Raad voor Cultuur.

24 maart '25 (14:30)

Acteur Bram Biesterveld, bekend van Pommetje Horlepiep, overleden

Bram Biesterveld, de acteur die landelijke bekendheid kreeg door zijn rol als kindervriend Pommetje Horlepiep, is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt zijn voormalige manager Erwin Fillee, na berichtgeving van de NOS.

24 maart '25 (13:13)

Minister Eppo Bruins moet mogelijk garant staan voor gestolen Roemeense helm

Minister Eppo Bruins van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap moet mogelijk garant staan voor de gestolen Roemeense gouden helm en armbanden als die niet worden teruggevonden. Om hoeveel geld het gaat, kon de NSC-minister nog niet zeggen. Momenteel zoekt de politie nog naar de in januari gestolen kunstvoorwerpen.

24 maart '25 ( 9:45)

Pia Douwes speelt niet alleen hoofdrol in musical Elisabeth

Voor de negende keer speelt Pia Douwes in de internationale succesmusical Elisabeth, maar voor het eerst speelt ze de titelrol niet alleen. De 60-jarige actrice deelt hem met Danique Dusee, waardoor Douwes de oudere keizerin speelt en Dusee de jongere versie. Daarmee keert het bekende stuk terug naar de oorspronkelijke opzet, vertelt Douwes in gesprek met het ANP.

24 maart '25 ( 9:20)

Onafhankelijk cultuuronderzoek bij Fries Museum na meldingen seksueel grensoverschrijdend gedrag

Er komt een onafhankelijk cultuuronderzoek bij het Fries Museum naar aanleiding van de meldingen over seksueel grensoverschrijdend gedrag van oud-directeur Kris Callens. Een woordvoerder van het museum bevestigt zaterdag een bericht hierover van de Leeuwarder Courant.

24 maart '25 ( 8:55)

Nederlandse dichter Maaike de Wolf wint Vlaamse prijs met poëziedebuut

De Nederlandse dichter Maaike de Wolf heeft de belangrijkste Vlaamse prijs voor Nederlandstalige poëzie in de wacht gesleept. De Wolf kreeg vrijdag de Herman de Coninckprijs voor haar dichtbundel en poëziedebuut De dansvloer is van iedereen (De Arbeiderspers).

24 maart '25 ( 8:35)

Dieuwke Wynia blikt terug op samenwerking Matthijs van Nieuwkerk: 'achter de schermen was de realiteit anders'

Dieuwke Wynia heeft voor het eerst in detail teruggeblikt op haar samenwerking met Matthijs van Nieuwkerk tijdens de succesjaren van De Wereld Draait Door (DWDD). De voormalige eind- en hoofdredacteur van het programma noemt die in een vrijdag gepubliceerde blog op haar website "complex". "Naar buiten toe leken we een twee-eenheid, achter de schermen was de realiteit anders."

24 maart '25 ( 8:30)

Fries Museum geschrokken van verhalen rondom grensoverschrijdend gedrag Callens

Het Fries Museum in Leeuwarden bevestigt dat directeur-bestuurder Kris Callens is vertrokken na meldingen van grensoverschrijdend gedrag. "De afgelopen tijd is intens geweest voor onze organisatie", aldus het museum vrijdag in een persbericht. Callens vertrok op 1 februari.

21 maart '25 ( 9:05)

Meer dan 350.000 tickets verkocht voor Moulin Rouge!

Voor de musical Moulin Rouge! zijn al meer dan 350.000 tickets verkocht. De cast kreeg daarvoor donderdag een Gouden Ticket Award van Eventim, heeft Stage Entertainment bekendgemaakt. De award werd uitgereikt door Irene Moors aan acteurs Carlo Boszhard, Martijn Noort en Keoma Aidhen.

21 maart '25 ( 8:50)

Gouden Loeki voor HEMA's kerstspotje

HEMA en reclamebureau Hotel L'Amour hebben voor het tweede jaar op rij de Gouden Loeki voor beste tv-commercial van het jaar gewonnen. Net als in 2023 was het kerstspotje van het warenhuis de favoriet.