ntr
29 november 2024 om 18:48
< 1 min lezen

Mediadirecteur NRT keert toch maandag niet terug bij omroep

Willemijn Francissen, mediadirecteur van NTR, keert maandag toch niet terug bij de omroep. Dat bevestigt een woordvoerder van de NTR vrijdag na berichtgeving van het AD.

De volledige raad van toezicht (rvt) stapte donderdag op nadat “een aanzienlijk aantal meldingen van serieuze aard” over Francissen naar voren kwam in een intern onderzoek naar misstanden bij de omroep. De raad gaf daarbij al aan dat het “gegeven de ernst van het bericht onwenselijk” zou zijn dat Francissen per 1 december zou terugkeren. Francissen zelf wil eerst in gesprek met een nog aan te wijzen nieuwe toezichthouder over hoe het nu verder moet.

Francissen trad afgelopen zomer al tijdelijk terug als mediadirecteur zodat een onderzoek naar mogelijke misstanden bij de NTR “zo onafhankelijk en constructief mogelijk” gedaan kon worden. In oktober meldde de omroep dat er een nieuw onderzoek werd gedaan door problemen met de databeveiliging van een eerder onderzoek. Daarbij werd gemeld dat Francissen dan per 1 december terug zou keren. Dat gaat nu dus niet door. Eerder kwam al naar buiten dat Francissen in september 2025 sowieso definitief stopt als mediadirecteur van NTR.

Relevante artikelen

Alles van cultuur
    • Cultuur

    Kröller-Müller Museum toont vervalste Van Gogh en lanceert podcast

    Gisteren om 15:13
  • figure of justice
    • Cultuur

    Rechtbank: stopzetten subsidie Stadstheater Almelo was onrechtmatig

    Gisteren om 09:11

Aankomende evenementen

02 Jan
Vakantiebeurs Amsterdam
  • Noord-Holland
07 Jan
Va­kan­tie­beurs 2026
  • Overijssel
10 Feb
Recreatie Next Level 2026
  • Zuid-Holland