jan slagter
2 oktober 2024 om 10:40
< 1 min lezen

Jan Slagter zou bij NPO “zo honderd miljoen bij elkaar” kunnen bezuinigen

Jan Slagter zou bij de Nederlandse Publieke Omroep (NPO) "zo honderd miljoen bij elkaar" kunnen bezuinigen als hij "aan de knoppen mocht zitten". Dat zegt de Omroep MAX-baas in een gesprek met Spreekbuis.nl.

De door het nieuwe kabinet aangekondigde bezuiniging van honderd miljoen zou volgens Slagter zelfs doorgevoerd kunnen worden zonder al te grote consequenties voor programma’s. Er is echter één tak waar volgens hem wel in gesnoeid zou mogen worden. “We mogen onszelf best de vraag stellen of we niet te veel sport uitzenden, want dat kost handen vol geld. We moeten een keer de balans opmaken. Niemand weet wat we daar precies aan uitgeven. Het is het grote geheim van Hilversum.”

Evenementen met belangrijk verbindend effect

Het WK, EK, de wedstrijden van Oranje en de Tour de France zouden van Slagter mogen blijven. “Die evenementen hebben een belangrijk verbindend effect”, zegt hij. “Maar al die andere wielerwedstrijden? Als je kijkt naar de Olympische Spelen. Die zijn zo vercommercialiseerd. Laten we een lijstje maken van de zeven of acht belangrijkste toppers. De rest kan naar de commerciële omroep, onder voorwaarde dat belangrijke sportevenementen altijd op een open net worden uitgezonden.”

Snijden in aantal medewerkers

Daarnaast mag er van Slagter gesneden worden in het aantal medewerkers bij de NPO, het bestuursorgaan dat vooral coördinerend zou moeten optreden. “Als de omroepen wordt toegestaan de programma’s te maken die bij hun missie horen, valt er niet meer zoveel te regelen en kan de NPO zich beperken tot zijn coördinerende taak”, zegt Slagter. Hij ziet echter ook mogelijkheden bij de losse omroepen. “De ene omroep doet zijn marketing met twee medewerkers waar een andere omroep daarvoor een hele afdeling heeft.”

Relevante artikelen

Alles van cultuur
    • Cultuur

    Nederlandse musea trekken nog altijd minder bezoekers dan voor coronapandemie

    Vandaag om 09:11
    • Cultuur

    Grootmeester van ballet Hans van Manen overleden

    Vandaag om 08:39

Aankomende evenementen

02 Jan
Vakantiebeurs Amsterdam
  • Noord-Holland
07 Jan
Va­kan­tie­beurs 2026
  • Overijssel
10 Feb
Recreatie Next Level 2026
  • Zuid-Holland