Site logo
searchclose
Artikelen
Vacatures
Bedrijven
search
add

Buma Kindermuziekprijs dit jaar naar Herman van Veen

Door ANP
schedule 2 min
location_on [xx]km
Buma Kindermuziekprijs dit jaar naar Herman van Veen
Herman van Veen is de winnaar van de Buma Kindermuziekprijs 2024. De 79-jarige podiumkunstenaar kreeg de oeuvreprijs maandagavond in Enschede. De Buma Kindermuziekprijs gaat jaarlijks naar een componist-muzikant die zich een langere periode heeft ingezet om kinderen te bereiken met muziek.

De Buma Kindermuziekprijs is in het leven geroepen door Buma Cultuur. Van Veen krijgt de prijs onder meer voor zijn theatervoorstelling over de eend Alfred Jodocus Kwak en het bekende lied dat daaruit volgde.

"Al zestig jaar actief en still going strong", zegt Frank Helmink, directeur van Buma Cultuur, over Van Veen. "En met een muziekprijs doe je hem eigenlijk nog tekort. Hij heeft ook een grote maatschappelijke en culturele betekenis voor de jongste doelgroep."

Niet meer dan normaal

Helmink benoemt de inzet van Van Veen voor UNICEF Nederland en de organisaties die hij stichtte en die aandacht vragen voor de rechten van kinderen. "Dus ik vind het niet meer dan normaal dat we Herman na zijn Lifetime Achievement Award van afgelopen jaar, nu ook eren met de Kindermuziekprijs."

Van Veen ontving die Buma Award vorig jaar. Van Veen zag de Lifetime Achievement Award als een aanmoedigingsprijs, zei hij toen. "Een blijk van waardering voor wat ik gedaan heb en wat ik doe en wat ik hopelijk nog mag gaan doen."

20 maart '25 (15:14)

NPO 3FM-dj maakt documentaire over schuldgevoel na verkrachting

NPO 3FM-dj Jamie Reuter heeft een documentaire gemaakt over haar schuldgevoelens nadat ze twee keer was verkracht. Daarin spreekt de radiomaakster met therapeuten, mannen, haar vriendinnen en lotgenoten en ontdekt ze dat er veel meer slachtoffers zijn die het gevoel hebben dat ze het 'over zichzelf hebben afgeroepen', meldt BNNVARA.

20 maart '25 (13:37)

Subsidies stimuleren cultuurparticipatie en erfgoedbehoud in Groningen

In 2025 zijn er opnieuw subsidies beschikbaar gesteld door de provincie voor initiatieven die cultuurparticipatie en het behoud van erfgoed bevorderen. Met een totaalbedrag van 500.000 euro zijn 19 projecten geselecteerd. De provincie draagt 50.000 euro bij aan twee opmerkelijke initiatieven. Dit meldt de provincie Groningen.

20 maart '25 (10:15)

Henry van Loon staat in juli op podium met jongeren met autisme

Henry van Loon staat op 6 juli tijdens het Boom Chicago Comedy Festival voor het eerst op het podium met de talenten van de theaterschool InterActing. Van Loon is sinds 2024 ambassadeur van de school voor jongeren met autisme, waar een speciaal team uit is samengesteld. In dit team zitten oud-cursisten van 18 jaar en ouder die buitengewoon talent bleken te hebben voor improvisatietheater én het leuk vinden om op het podium te staan.

20 maart '25 (10:05)

Laila Frank wordt nieuwe presentator van Bureau Buitenland op NPO Radio 1

Laila Frank wordt de nieuwe presentator van het dagelijkse NPO Radio 1-programma Bureau Buitenland. De journalist en Amerikadeskundige is vanaf 21 april afwisselend te horen met Sophie Derkzen en Tim de Wit, meldt omroep VPRO. In Bureau Buitenland zijn interviews, reportages en achtergrondverhalen te horen over internationaal nieuws.

20 maart '25 ( 9:10)

Thomas Cammaert en Soy Kroon weer te zien in oorlogsmusical

Soy Kroon en Thomas Cammaert spelen volgend jaar in het nieuwe toneelstuk Soldaat in Verzet. Het stuk is gebaseerd op het gelijknamige boek van Do du Preez-Verleun en Pauline Wesselink, zo heeft producent De Theater BV donderdag bekendgemaakt.

20 maart '25 ( 8:35)

Actrice Trins Snijders overleden op 89-jarige leeftijd

Actrice Trins Snijders is vrijdag 14 maart op 89-jarige leeftijd overleden. Dat heeft haar familie bekendgemaakt.

19 maart '25 (13:47)

Paulien Cornelisse met nieuwe boek op eerste plaats Bestseller 60

Paulien Cornelisse is met haar nieuwe boek Hèhè, het boekenweekessay van dit jaar, met stip op de eerste plaats van De Bestseller 60 binnengekomen deze week. Dat meldt boekenkoepel CPNB woensdag. Twee andere boeken van Cornelisse staan als herintreder in de lijst.

19 maart '25 ( 9:10)

Paleis Soestdijk moet plek worden voor congressen en tentoonstellingen

Paleis Soestdijk moet een plek worden waar congressen en tentoonstellingen worden gehouden. De tuin en de vleugels van het paleis in Baarn worden voor iedereen toegankelijk. De eigenaar MeyerBergman Erfgoedgroep heeft de plannen dinsdag gepresenteerd. Paleis Soestdijk wordt ook gerenoveerd. Het opknapwerk aan het gebouw moet volgend jaar na de zomer beginnen.

19 maart '25 ( 8:50)

Film Out van Henry van Loon wint op Est London LGBTQ+ Film Festival prijs

De Nederlandse film Out, met Henry van Loon en Victor Löw, heeft op het East London LGBTQ+ Film Festival de prijs voor Beste Film gewonnen. Dat maakt agentschap PVT Entertainment dinsdag bekend.

19 maart '25 ( 8:45)

Cast van musical Malle Babbe staat stil bij overlijden Rob de Nijs

De cast van de musical Malle Babbe, over het leven van Rob de Nijs, staat woensdag vooraf stil bij het overlijden van de zanger. Dat laat een woordvoerder van producent MediaLane dinsdag weten. De voorstelling in Tiel is de eerste keer dat het stuk wordt opgevoerd sinds zijn overlijden, afgelopen zondag.