Bioscopen en musea volop bezocht tijdens Nederlandse regenseizoen
Terwijl de buien tijdens de zomer veel outdoor plannen in de weg heeft gezeten, hebben bioscopen en musea hier volop van kunnen profiteren. Zo zijn er vorige maand twee keer zoveel mensen met een museumkaart naar het museum gegaan in vergelijking met juni, zegt Museumvereniging tegen BNR. Ook is de bioscoop veelvuldig bezocht. Dit meldt BNR.
De bioscoop blijkt een populair uitje tijdens het regenseizoen. “In de afgelopen vijf weken hadden we 4,9 miljoen bezoekers”, zegt Boris van der Ham, voorzitter van de Nederlandse Vereniging voor Bioscopen en Filmtheaters. Vooral blockbusters als Barbie en Oppenheimer trekken veel kijkers. “In juli hebben we hetzelfde aantal bezoekers gehad als in het topjaar juli 2019, waarin maar liefst 3,6 miljoen mensen naar de film gingen. Dat is enorm”, zegt Van der Ham.
Succes
Volgens Van der Ham komt een succesvolle zomer ook door de soorten films die op dat moment gereleaset worden. Zo kwam het succes in 2019 vooral door films als de Lion King en Endgame. Maar Van der Ham zegt ook dat andere films deze zomer een succes zijn: “Indiana Jones en Mission Impossible, maar ook kinderfilms als The Super Mario Bros en De Bellinga’s.” Toch geeft hij toe dat het slechte weer geholpen heeft met de velen bezoekers.
Door: Nationale Recreatiegids / Marian van Reesch