Nederland grijpt naast Oscarnominaties
De animatiefilm Knor gaat over het meisje Babs, dat voor haar negende verjaardag van haar opa uit Amerika een varkentje cadeau krijgt. Haar ouders zijn daar niet zo blij mee, maar Babs mag het diertje houden op voorwaarde dat Knor een puppycursus volgt. Maar dan blijkt opa stiekem andere plannen te hebben met Knor. De film won meerdere Gouden Kalveren.
Close
It's Nice In Here, dat eerde dit jaar in première ging in Cannes, gaat over een zwarte Amerikaanse jongen die in een supermarkt wordt doodgeschoten door politieagenten, omdat ze denken dat hij een overval pleegt.
In de categorie beste buitenlandse film viel de Nederlandse inzending Narcosis al eerder af. Wel werd de Vlaamse film Close genomineerd, mede geproduceerd door het Nederlandse productiehuis Topkapi. De Oscars worden op 12 maart onder de overgebleven kanshebbers verdeeld.
Door: ANP