Gerbrandytoren straalt weer als kerstboom vanaf 10 december
25 november 2022 om 12:17
< 1 min lezen

Gerbrandytoren straalt weer als kerstboom vanaf 10 december

De Gerbrandytoren in IJsselstein, ook bekend als de zendmast Lopik, verandert weer in de "Grootste Kerstboom". Op 10 december gaan de lampen branden en Xander de Buisonjé is een van de artiesten die optreedt tijdens de ontsteking.

De voorbereidingen voor de 24ste ontsteking zijn in volle gang, meldt de organisatie. Vanaf dinsdag worden 120 energiezuinige ledlampen in de toren gehesen. Zaterdag 10 december gaan de lampen branden en dat doen ze tot en met 6 januari.

De zendmast wordt al sinds 1992 opgetuigd als grootste kerstboom, die tot tientallen kilometers in de omtrek te zien is. Het is dit jaar dertig jaar geleden dat de Grootste Kerstboom voor het eerst brandde. Hij ging niet alle jaren aan. Zoals in 2017 toen een blikseminslag roet in het eten gooide.

Voor het eerst sinds twee coronajaren zijn er weer festiviteiten rondom de ontsteking, die rond 18.45 uur plaatsvindt. Naast Xander de Buisonjé treden ook DJ Sem en de lokale singer-songwriter Melanie Ryan op.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van cultuur
    • Cultuur

    Nederland geeft vier topstukken uit collectie Dubois terug aan Indonesië

    Gisteren om 13:13
    • Cultuur

    Geen Oscar-nominatie voor Nederlandse psychologische thriller

    Gisteren om 09:44

Aankomende evenementen

02 Jan
Vakantiebeurs Amsterdam
  • Noord-Holland
07 Jan
Va­kan­tie­beurs 2026
  • Overijssel
10 Feb
Recreatie Next Level 2026
  • Zuid-Holland