Trijntje Oosterhuis brengt eerbetoon aan overleden Henny Vrienten
2 september 2022 om 14:32
< 1 min lezen

Trijntje Oosterhuis brengt eerbetoon aan overleden Henny Vrienten

Trijntje Oosterhuis brengt met een album en twee concerten een eerbetoon aan de overleden Doe Maar-zanger Henny Vrienten. Dat doet de 49-jarige zangeres in samenwerking met Xander Vrienten, de zoon van Henny, en het Residentie Orkest.

Oosterhuis brengt met Xander symfonische bewerkingen van nummers van Henny’s laatste drie soloalbums ten gehore. De zangeres werkte in haar carrière meermaals samen met de zanger. Zo schreef hij onder meer de tekst van haar nummer Vlieg met me mee.

Het album dat een eerbetoon aan Henny is, verschijnt op 27 januari 2023. Oosterhuis, Xander en het Residentie Orkest staan dan in de Haagse concertzaal Amare. Op 31 januari is er een concert in het Koninklijk Concertgebouw in Amsterdam. Zaterdag is een voorproefje te horen in het programma Matthijs gaat door.

Vrienten overleed in februari van dit jaar op 73-jarige leeftijd. Vrienten was sinds 1980 de frontman van Doe Maar. De band had hits met nummers als Sinds 1 Dag Of 2 (32 jaar), Is Dit Alles en Smoorverliefd.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van cultuur
    • Cultuur

    Kröller-Müller Museum toont vervalste Van Gogh en lanceert podcast

    Gisteren om 15:13
  • figure of justice
    • Cultuur

    Rechtbank: stopzetten subsidie Stadstheater Almelo was onrechtmatig

    Gisteren om 09:11

Aankomende evenementen

02 Jan
Vakantiebeurs Amsterdam
  • Noord-Holland
07 Jan
Va­kan­tie­beurs 2026
  • Overijssel
10 Feb
Recreatie Next Level 2026
  • Zuid-Holland