Ontdek de Nederlandse koloniale erfenis in het Tropenmuseum
22 juni 2022 om 16:22
< 1 min lezen

Ontdek de Nederlandse koloniale erfenis in het Tropenmuseum

Aanstaande vrijdag kunnen bezoekers aan het Tropenmuseum het koloniale verleden van Nederland ontdekken met de tentoonstelling 'Onze koloniale erfenis'. Aan de hand van enkele topstukken vertellen kunstenaars hoe dit verleden nog steeds onze levens beïnvloedt. Dit meldt AT5.  

Thema’s

Deze tentoonstelling wordt al jaren voorbereid. De conservatoren hebben ervoor gekozen om de objecten thematisch te belichten in plaats van chronologisch. Zo komt er een andere narratief tot stand waarbij ook ruimte is voor muziek, geloof en taal. Kunstenaar Gladys Paulus vervaardigde speciaal een kunstwerk met invloeden van haar Indonesische achtergrond.

Springlevend verleden 

De conservatoren hopen een dialoog in stand te houden met deze tentoonstelling. Mensen dienen na te denken over de springlevende gevolgen van koloniale verhoudingen. Ook probeert de tentoonstelling onze persoonlijke band met het kolonialisme bloot te leggen. Veel Nederlanders hebben wel op een of andere manier een verbinding met de voormalige overzeese bezittingen.

Door: Nationale Recreatiegids

Relevante artikelen

Alles van cultuur
    • Cultuur

    Nederlandse musea trekken nog altijd minder bezoekers dan voor coronapandemie

    Vandaag om 09:11
    • Cultuur

    Grootmeester van ballet Hans van Manen overleden

    Vandaag om 08:39

Aankomende evenementen

02 Jan
Vakantiebeurs Amsterdam
  • Noord-Holland
07 Jan
Va­kan­tie­beurs 2026
  • Overijssel
10 Feb
Recreatie Next Level 2026
  • Zuid-Holland