Site logo
searchclose
Artikelen
Vacatures
Bedrijven
search
add

Koninklijke opening Kahlo-expo in Assen

Door Redactie Nationale recreatiegids
schedule 4 min
location_on [xx]km
Koningin Máxima opent donderdagmiddag de tentoonstelling Viva la Frida! - Life and art of Frida Kahlo in het Drents Museum in Assen. Het is de tweede expo in ons land over kunst en leven van de Mexicaanse (1907-1954) in korte tijd. De recente expositie Frida Kahlo & Diego Rivera: A Love Revolution in het Cobra Museum voor Moderne Kunst in Amstelveen, over haar man en haar, trok ruim 77.000 bezoekers.

De tentoonstelling in Assen omvat schilderijen en kleding, beschilderde korsetten en sieraden. Het zijn bruiklenen van het Museo Dolores Olmedo en Museo Frida Kahlo, haar vroegere woonhuis, allebei in Mexico-Stad. Het is voor het eerst dat deze twee Frida Kahlo-collecties bij elkaar in één tentoonstelling worden samengebracht.

Museo Dolores Olmedo heeft de grootste collectie met werk van Frida Kahlo ter wereld, aldus het museum in Assen, en stelt nu zijn hele collectie beschikbaar. Dolores Olmedo (1908-2002) was een vriendin en ook de erfgename van kunstenaar Diego Rivera, de man van Kahlo.

Persoonlijke spullen komen onder meer uit de badkamer van Kahlo's woonhuis Casa Azul, nu dus het Museo Frida Kahlo. Diego Rivera sloeg ze daar na haar overlijden op en deed de deur slot. Lang na zijn dood werd er een soort tijdcapsule aangetroffen. Onder de vondsten waren korsetten en protheses van de gehandicapte kunstenares en ook bijvoorbeeld lipsticks. Kahlo kleurde haar lippen vuurrood, wat ook te zien is op zelfportretten. Frida Kahlo had veel tegenslag in haar leven, met name een ernstig tramongeluk bezorgde haar veel en lang ellende. Pijn en emoties verwerkte ze in haar kunst. Omdat ze niet erg mobiel was, schilderde ze ook vaak zichzelf.

Kahlo houdt de gemoederen in Nederland al langer bezig. Zo maakte choreografe Annabelle Lopez Ochoa eerder een voorstelling over haar voor Het Nationale Ballet.

De tentoonstelling in Assen duurt tot en met 27 maart. In Assen zijn nu 42 kunstwerken van Frida Kahlo te zien, 28 schilderijen en 14 werken op papier. In de Abdijkerk van het museum wordt de film meet Frida gedraaid.

Door: ANP

19 maart '25 (13:47)

Paulien Cornelisse met nieuwe boek op eerste plaats Bestseller 60

Paulien Cornelisse is met haar nieuwe boek Hèhè, het boekenweekessay van dit jaar, met stip op de eerste plaats van De Bestseller 60 binnengekomen deze week. Dat meldt boekenkoepel CPNB woensdag. Twee andere boeken van Cornelisse staan als herintreder in de lijst.

19 maart '25 ( 9:10)

Paleis Soestdijk moet plek worden voor congressen en tentoonstellingen

Paleis Soestdijk moet een plek worden waar congressen en tentoonstellingen worden gehouden. De tuin en de vleugels van het paleis in Baarn worden voor iedereen toegankelijk. De eigenaar MeyerBergman Erfgoedgroep heeft de plannen dinsdag gepresenteerd. Paleis Soestdijk wordt ook gerenoveerd. Het opknapwerk aan het gebouw moet volgend jaar na de zomer beginnen.

19 maart '25 ( 8:50)

Film Out van Henry van Loon wint op Est London LGBTQ+ Film Festival prijs

De Nederlandse film Out, met Henry van Loon en Victor Löw, heeft op het East London LGBTQ+ Film Festival de prijs voor Beste Film gewonnen. Dat maakt agentschap PVT Entertainment dinsdag bekend.

19 maart '25 ( 8:45)

Cast van musical Malle Babbe staat stil bij overlijden Rob de Nijs

De cast van de musical Malle Babbe, over het leven van Rob de Nijs, staat woensdag vooraf stil bij het overlijden van de zanger. Dat laat een woordvoerder van producent MediaLane dinsdag weten. De voorstelling in Tiel is de eerste keer dat het stuk wordt opgevoerd sinds zijn overlijden, afgelopen zondag.

19 maart '25 ( 8:35)

Rutger Vink en Thomas van Grinsven ontvangen Gouden Boek voor kinderboek

Rutger Vink en Thomas van Grinsven hebben voor hun kinderboek De Avonturen van Rutger, Thomas & Paco - De Safari een Gouden Boek gekregen. Sinds het verschijnen in september 2024 zijn er meer dan 75.000 exemplaren verkocht, genoeg voor de gouden status binnen het genre kinderboeken.

18 maart '25 (12:40)

Raad van toezicht benoemt Rik Welling tot tijdelijk lid van de directie van NOS

De raad van toezicht (rvt) van de NOS heeft Rik Welling tijdelijk benoemd tot lid van de directie van de omroep. Welling is dinsdag gestart met zijn werkzaamheden en volgt zakelijk directeur Geert Hofman op die in het najaar van 202

18 maart '25 (10:33)

Drents Museum krijgt voorlopig geen nieuwe ingang

Een nieuwe ingang voor het Drents Museum komt er voorlopig niet. De ontwerpschets die er lag, kan terug naar de tekentafel. De entree die men voor ogen had, in de vorm van een trechterbeker, wil maar niet van de grond komen. Dat meldt RTV Drenthe.

18 maart '25 ( 8:54)

Herman Nijhof, fotograaf van wereldsterren, overleden na ongeval

Popfotograaf Herman Nijhof uit Enschede is afgelopen weekend overleden in Lemelerveld tijdens NLdoet. Als fotograaf was Nijhof zaterdag 15 maart aanwezig bij werkzaamheden op het terrein van een woongroep voor mensen met een verstandelijke beperking. Nijhof was aan het fotograferen en kwam toen onder een kleine shovel terecht. Dat meldt Oost.

17 maart '25 (16:22)

Diverse BN'ers reageren op overlijden Rob de Nijs

Bekende Nederlanders hebben maandagmiddag met verdriet gereageerd op het overlijden van Rob de Nijs. Op sociale media delen onder anderen Jan Smit, Bastiaan Ragas en Cornald Maas berichten over De Nijs, die zondag op 82-jarige leeftijd overleed.

17 maart '25 (14:09)

Zanger Rob de Nijs (82) overleden na lange strijd tegen Parkinson

De Nederlandse zanger Rob de Nijs is op 82-jarige leeftijd overleden. Hij leed al geruime tijd aan de ziekte van Parkinson en is in het bijzijn van zijn dierbaren vreedzaam heengegaan. Dit melden RTL Nieuws, Hart van Nederland en de Telgraaf.