24 mei 2019 om 12:12
< 1 min lezen

Film over Freek de Jonge in de bioscoop

Regisseur Dennis Alink heeft een documentaire gemaakt over het werk en leven van cabaretier Freek de Jonge.

In Freek, zoals de film heet, bezoekt Alink met de cabaretier-collega’s als André van Duin en Herman Finkers om over het vak te praten. Ook zijn vrouw Hella de Jonge heeft aan de film meegewerkt. Daarnaast begeleidt de regisseur De Jonge “naar de meest ongemakkelijke gebeurtenissen in zijn leven om zo het diepste van zichzelf te tonen”, zo stelt de maker.

Bioscooprelease

De film is vanaf 27 juni in de Nederlandse bioscopen te zien. Dat maakte distributeur Gusto Entertainment vandaag bekend op het festival van Cannes. Gusto besloot de film een bioscooprelease te gunnen nadat bleek dat bioscopen veel interesse in Freek hebben. Op YouTube is al een trailer van de film te vinden.

Dennis Alink besloot een film aan Freek de Jonge te wijden omdat de bekende cabaretier binnenkort 75 jaar wordt, “een mooi moment om de balans op te maken”. Eerder maakte de regisseur films over regisseur George Sluizer (Spoorloos, Dark Blood) en zanger Herman Brood.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van cultuur
    • Cultuur

    Nederlandse musea trekken nog altijd minder bezoekers dan voor coronapandemie

    Vandaag om 09:11
    • Cultuur

    Grootmeester van ballet Hans van Manen overleden

    Vandaag om 08:39

Aankomende evenementen

02 Jan
Vakantiebeurs Amsterdam
  • Noord-Holland
07 Jan
Va­kan­tie­beurs 2026
  • Overijssel
10 Feb
Recreatie Next Level 2026
  • Zuid-Holland